Banner

Dům s pečovatelskou službou má novou fasádu

03.04.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Barbara Kirchnerová

Dům s pečovatelskou službou v ulici Zubatého prošel rekonstrukcí. V rámci oprav byly zrestaurovány i původní prvky z období renesance.

Budova v Praze 5, ve které sídlí dům s pečovatelskou službou je stará více jak 100 let, a v rámci údržby a běžných oprav probíhají téměř nepřetržitě práce hlavně v interiéru. Na řadu přišla v minulém roce ale i oprava fasády, která trvala déle než se původně předpokládalo.

"Když začali fasádníci s klasickou opravou, tak jak byli zvyklí, tak objevili, že jsou pod těmi prvky, které jsou normálně na fasádě u oken, že jsou tam překryté fasádní grafické prvky, a přivolali památkáře. Památkáři požádali o to, abychom s nimi další postup koordinovali," řekl Pavel Richter, starosta MČ Praha 5.

Odebírány byly i vzorky původních barev tak, aby byla zelená barva co nejvíce podobná té původní. A tak práce trvaly déle než jeden rok.

"Tímto se omlouváme obyvatelům domu i zde přilehlých ulic, že ta oprava fasády, která normálně trvá pár měsíců, tak se nám náležitě protáhla. Nicméně zachránili jsme klasickou, 100 let starou fasádu," řekl Pavel Richter, starosta MČ Praha 5.

Pro letošní rok je připravena v domě i další rekonstrukce suterénních prostor. A to za účelem vytvoření moderního střediska denní hygieny, s nabídkou a rozšířením stávajících služeb.

"Středisko osobní hygieny je pro obyvatele, pro seniory Prahy 5. Chodí tam na masáže nebo na pedikúru. Bude tam malá minikavárnička, čajová kuchyňka, kde budou probíhat aktivizační programy," řekla Monika Vybíhalová, vedoucí koordinátorka pečovatelské služby CSOP Praha 5.

Kvůli více pracím na fasádě, která je už nyní v kompletní podobě, se původní náklady zvýšily asi o 10 %, a tak částka rekonstrukce vyšla na přibližně 6 milionů korun. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt