Banner

V Praze 5 se otevřela nová poradna

11.04.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Lenka Pechalová

Centrum sociálních služeb Praha se ve spolupráci s pražským Magistrátem rozhodlo v Praze 5 otevřít celkem desáté pracoviště Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy.

V Praze 5 se otevřelo v pořadí celkem 10. pracoviště Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy.

"Pracoviště poskytuje sociální služby a poskytuje poradenství v rámci mezilidských a partnerských vztahů. To znamená, že klienti mohou přicházet na objednání, služba je poskytována bezplatně a naši zaměstnanci jsou proškolení ve všech typech terapií," řekl Tomáš Ján, ředitel Centra sociálních služeb Praha.

Doposud obyvatelé Prahy 5 museli vyhledávat odbornou pomoc mimo svou městskou část a zbytečně dlouho tak do poradny dojíždět. Problémem byly také dlouhé čekací lhůty. Proto se Centrum sociálních služeb Praha ve spolupráci s Magistrátem hlavního města rozhodlo otevřít toto další pracoviště.

"Praha neměla celou síť těchto pracovišť rovnoměrně rozvrstvenou, a proto jsme podpořili projekt na Praze 5, protože vhodně doplňuje tuto síť a umožňuje klientům i odborným pracovníkům, aby se ta veřejnost rozmělnila a ti klienti, kteří tu pomoc potřebují, aby mohli v klidu navštěvovat všechna ta zařízení," řekl Miroslav Šmíd, asistent radního hl.m.Prahy pro oblast sociální politiky.

Jaké problémy v současné době klienti řeší nejvíce?

"Ono to trošku souvisí s dobou, protože jeden z problémů, který se objevuje v posledních letech výrazně častěji než dříve, to jsou odhalené nevěry a mohou za to mobily, různé facebooky a podobné věci. Potom přibyly problémy, které se týkají sociální úrovně rodin, protože tam kde to jde už i do dětí, které si potom začínají stýskat na to, proč spolužáci mají lepší tablety a proč byli na dovolené v Karibiku a oni u babičky, tak to se těžko snáší. Potom to jsou komunikační problémy mezi partnery," řekl Petr Šmolka, vedoucí Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy.

Nová Poradna v Praze 5 je určena jak pro páry, jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi. K dispozici zde budou vyškolení psychologové specializovaní na mezilidské vztahy. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt