Banner

V Jinonicích bude nová lávka pro pěší

13.04.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Nela Štefanová

Bezpečnější a rychlejší přechod přes železniční trať nebo lepší spojení mezi areálem Waltrovka a stanicí metra Jinonice umožní nová lávka pro pěší. Její stavba by měla být dokončena na konci září.

V rámci úpravy prostoru v oblasti Jinonic, kde vzniká nový areál Waltrovka zahájila technická správa komunikací hlavního města prahy, výstavbu nové lávky pro pěší.

Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK, hlavního města Prahy, uvedla: „Lávka převede pěší dopravu přes železniční trať a silnici s tím, že tato lávka by měla být spuštěná k poslednímu zářijovému dni.“

Chodník pro přístup na lávku směrem od Radlické ulice se bude skládat z částí, které budou napojeny na stávající chodník v ulici Puchmajerova, a na stezku pro pěší do Podolí.

Nová část chodníku bude tvořena vyrovnávacím schodištěm.

Petr Dolínek, náměstek primátorky hl. m. Prahy, uvedl: „Důležité je, že jsme se dohodli s investorem, že my tu investici neděláme pouze ve prospěch investora, ale naopak investor přispívá na tu realizaci a dělá tam celé předpolí těch lávek, takže je to výhodná investice a myslím si, že je to správný postup města. Někdo zde postaví nějaký objekt a my zabezpečujeme pro stávající obyvatele propojení, ale zároveň ten, kdo tam staví, investuje podíl finanční, město nenese všechny náklady.“

Součástí projektu bude i úprava veřejného osvětlení.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt