Banner

Taxík Maxík se těší stále větší oblibě

22.05.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Jana Schillerová

Taxík Maxík, neboli přepravní služba pro seniory a špatně pohyblivé občany, se těší stále větší oblibě. Za skoro půl roční provoz si ji občané Prahy 5 nemůžou vynachválit. Maxík je odveze třeba na nákup nebo k lékaři.

Od ledna tohoto roku poskytuje městská část Praha 5 novou službu pro seniory a zdravotně a tělesně postižené občany.

,,Je to sociální služba, je to doprovod vozidlem a je pro klienty našeho centra sociální a ošetřovatelské pomoci," řekl Petr Lachnit, radní MČ Praha 5. 

Taxík Maxík vozí klienty pečovatelské služby po celém území hlavního města. Z počátku ho využívali především při tradiční cestě k lékaři. Později i k cestě na nákup nebo za kulturou.

,,Já ho využívám opravdu hodně. Počítám s tím, že kdykoliv budu moct zavolat a kam budu chtít, tak mě odvezou, což jsme strašně rádi," řekla Marta Šperlová, klientka.

,,Klientka musí být klientem centra sociálně ošetřovatelské pomoci. Má uzavřenou smlouvu. Je to fakultativní služba. Zavolá si na číslo, na dispatching, který tady máme, objedná se, na dispatchingu ji řeknou, kdy může přijet, případně se někteří klienti sdružují, takže využijí té kapacity taxíku a jezdí častěji. Současně musím také říct, že vozíme i handicapované spoluobčany, máme tam nájezdovou rampu a můžeme odvést najednou dva vozíčkáře," řekl Petr Lachnit.

Taxík Maxík jezdí za speciální ceny. Za hodinovou jízdu klient zaplatí šedesát korun. Službu nejvíce využívají senioři, kteří jsou odkázáni na hole, berle nebo chodítka. 

,,Tak rychlý a bezpečný řidič je opravdu jenom pan Krahulík. Navíc ještě nesmírně milý, protože já mám dvě berle a on je vezme, odloží, a pak mi pomůže, je prostě úžasný," řekla Marta Šperlová, klientka.

,,Chce to individuální přístup ke každému zákazníkovi. Každý zákazník je jiný. Někdo je méně pohyblivý, někdo více, někdo i ve svých devadesáti letech bez potíží," řekl Jan Krahulík, řidič Taxíka Maxíka.

Taxík Maxík najel už od ledna 4306 kilometrů při počtu 372 jízd a ve veselé jízdě bude pokračovat.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt