Banner

ZŠ v Košířích má nové hřiště

23.05.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Jana Schillerová

Dlouho poptávané dětské hřiště u základní školy Nepomucká v páté městské části, mohou děti konečně využívat. Má bezpečný barevný povrch a děti ho mohou využívat prakticky kdykoliv.

Základní škole Nepomucká v pražských Košířích má konečně nové hřiště. Původní třída žáků prvního stupně se rekonstruuje a v blízkosti současného detašovaného pracoviště neměly děti vhodný prostor, který by využívaly v hodinách tělocviku nebo po skončení výuky.

„Toto hřiště vzniklo z iniciativy rodičů zdejších žáků. Tady na tom plácku bylo bahniště,“ řekl Martin Damašek, radní MČ Praha 5.

„Děti se nám vracely ze školní družiny špinavý od bahna, když bylo zrovna vlhko a když bylo sucho, tak byly celý zaprášení,“ řekla Veronika Fojtů, předsedkyně Rady rodičů.

„Přirozeně měli rodiče zdejších žáků zájem o to, aby se to upravilo,“ řekl Martin Damašek.

Po dlouhých jednáních s vedením školy a radnicí si děti mají konečně kde hrát. Nové hřiště nabízí spoustu moderních moderních prvků jako třeba skákacího panáka, bludiště, stonožku s abecedou a do budoucna přibudou třeba i basketbalové koše. Navíc je celá plocha herních prvků podbarvená.

„Hřiště, jak vidíte sama, není nijak velká, takže sportovní aktivity se zde nedají provozovat. Dá se tu ale hrát, co se týče materiálu, tak samozřejmě s ohledem na bezpečnost dětí, když spadnou malé děti, tak samozřejmě tlumí dopad,“ řekl Martin Damašek.

„Jsme nadšení, že tady proběhla takováhle úprava a děti jsou nadšení,“ řekla Veronika Fojtů.

„Rodiče jsou nadšení. Mám to teda potvrzené od zástupců. Vedení školy si to také pochvaluje a i učitelé. Myslím si, že měla ta investice smysl i proto, že nadále chceme tento objekt využívat i po dobu dokončení detašovaného pracoviště, takže spokojenost je,“ řekl Vít Šolle, místostarosta MČ Praha 5.

Veškeré náklady na nové hřiště vyšly radnici na půl milionu korun.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt