Banner

V Praze 5 se debatovalo o protikuřáckém zákonu

04.06.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Lukáš Kubát

Na radnici Prahy 5 se uskutečnila debata vedení páté městské části společně hospodskými a restaurátory. Diskutovali na téma nového protikuřáckého zákona a jeho dopady na provozovatele restauračních zařízení.

Poslední květnový den vešel v platnost nový protikuřácký zákon, který zakazuje kouření ve vnitřních prostorách hospod, barů a restaurací. Nový zákon byl i hlavní bod diskuze, která proběhla v 5. městské části za přítomnosti provozovatelů místních pohostinství.

"Pozvali jsme vytipované provozovatele pohostinství a zástupce institucí. Kromě zástupců MČ tak přijali pozvání i ředitelé z oblastní celorepublikové policie, městské policie, i vedoucí z Hygienické stanice Praha, kteří vlastně všichni zodpovídali dotazy místních podnikatelů," řekl Jakub Večerka, tiskový mluvčí MČ Praha 5.

"My jsme se snažili na této schůzce nasimulovat a prodiskutovat veškeré situace, které mohou nastat, tak, abychom byli schopni dopředu dát odpovědi, abychom šli těm případům dopředu, aby pokud možno každý věděl s čím může počítat, co se bude dít," řekl Pavel Richter, starosta MČ Praha 5.

Vedení MČ počítá, že tento zákon přinese v počátcích určité problémy, jako je rušení nočního klidu, nepořádek z nedopalků, nebo spory hostů s obsluhou restaurace.

"Provozovatele zajímal ten postoj represivních orgánů, jakým způsobem budou kontrolování a jak to bude posuzováno. Samozřejmě uvidíme, jaké situace tedy vzniknou, co ten život přinese, jestli to tak skutečně bude, protože jedna věc je, když si někdo zapálí, a i přes upozornění nebude chtít opustit tu restauraci, takže jsme řešili například takovéto otázky," řekl Pavel Richter.

Informativní schůzky na radnici Prahy 5 se zúčastnilo 15 z 19 pozvaných provozovatelů restaurací.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt