Banner

Před Nemocnicí Na Homolce vznikne parkoviště

14.06.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Jana Peterková

Před nemocnicí Homolka vznikne obří záchytné parkoviště P+R, které má řešit katastrofální situaci s parkováním před nemocnicemi Na Homolce a Motol. Lidé jsou už opravdu rozčílení a obracejí se na Městskou část Praha 5, aby situaci začalo okamžitě řešit. Vedení úřadu proto nechalo zatím vypracovat projektovou studii.

Nemocnice Motol a Nemocnice Na Homolce - jedny z největších pražských nemocnic. Denně do nich míří tisíce lidí. Zaparkovat v okolí nemocnic je ale téměř nemožné. Pacienti parkují se svými vozy na všech příjezdových cestách i plochách v jejich okolí. Mnohdy proti dopravnímu značení i zdravému rozumu. Situace s parkováním kolem nemocnic je natolik neúnosná, že se někteří pacienti i obyvatelé Prahy 5 obrátili na vedení úřadu, aby ji začalo okamžitě řešit.

"Problém s parkováním je dán i těmi příjezdy mimopražských lidí, kteří pracují, mají zaměstnání v Praze nebo sem jezdí na návštěvy, a i z toho důvodu městské části hledají možnosti navýšení kapacity," řekl Pavel Richter, starosta MČ Praha 5.

V plánu je teď stavba obřího několikapatrového parkoviště P+R.

"Tady jsme zatím ve fázi, že jsme zadali tu studii a čekáme na výsledky," řekl Pavel Richter.

Přípravná studie stavby parkoviště by měla být hotová do konce roku 2017.

PR

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt

Oční klinika DuoVize je jedničkou ve svém oboru

Plynárenské muzeum prožilo rušnou noc