Banner

Před Nemocnicí Na Homolce vznikne parkoviště

14.06.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Jana Peterková

Před nemocnicí Homolka vznikne obří záchytné parkoviště P+R, které má řešit katastrofální situaci s parkováním před nemocnicemi Na Homolce a Motol. Lidé jsou už opravdu rozčílení a obracejí se na Městskou část Praha 5, aby situaci začalo okamžitě řešit. Vedení úřadu proto nechalo zatím vypracovat projektovou studii.

Nemocnice Motol a Nemocnice Na Homolce - jedny z největších pražských nemocnic. Denně do nich míří tisíce lidí. Zaparkovat v okolí nemocnic je ale téměř nemožné. Pacienti parkují se svými vozy na všech příjezdových cestách i plochách v jejich okolí. Mnohdy proti dopravnímu značení i zdravému rozumu. Situace s parkováním kolem nemocnic je natolik neúnosná, že se někteří pacienti i obyvatelé Prahy 5 obrátili na vedení úřadu, aby ji začalo okamžitě řešit.

"Problém s parkováním je dán i těmi příjezdy mimopražských lidí, kteří pracují, mají zaměstnání v Praze nebo sem jezdí na návštěvy, a i z toho důvodu městské části hledají možnosti navýšení kapacity," řekl Pavel Richter, starosta MČ Praha 5.

V plánu je teď stavba obřího několikapatrového parkoviště P+R.

"Tady jsme zatím ve fázi, že jsme zadali tu studii a čekáme na výsledky," řekl Pavel Richter.

Přípravná studie stavby parkoviště by měla být hotová do konce roku 2017.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt