Banner

Vraky aut zabírají parkovací místa

20.06.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Jana Peterková

Městská část Praha 5 vyhlásila boj majitelům vraků nepojízdných aut. Ty zabírají volná parkovací místa a navíc jsou velmi nebezpečná. Bydlí v nich bezdomovci a stahují pak na parkoviště před obytné domy. Lidé jsou znepokojeni a bombardují radnici žádostmi o okamžité odtažení vraků. To ale není tak jednoduché. Každé likvidaci vraku předchází několikaměsíční vyjednávaní s majitelem tohoto vozidla.

Propíchané gumy, vytlučená okna, zdemolované dveře. Odstavené vraky aut v Praze zabírají stovky parkovacích míst. Zbavit se jich je ale skoro nemožné.

"Pokud to vozidlo nebrání silničnímu provozu, tak ho odtamtud nikdo nedostane. Není možné jen tak svévolně to vozidlo vzít a odvézt. Vše to trvá měsíce. Nejdříve se dohledávají majitelé toho vozidla," řekl Tomáš Homola, radní MČ Praha 5.

Odstavené vraky jsou ale nebezpečné z jiného důvodu. Tady vidíte vrak auta, ze kterého si udělal svůj pokoj jeden z bezdomovců. Takhle teď bydlí přímo naproti obytnému domu uprostřed sídliště Barrandov.

anketa

"Ty vraky nejen že zabírají ta místa, ale jsou nebezpečné sami o sobě svou existencí," řekl Tomáš Homola.

Asi největší problémy s vraky aut má Praha 5. Proto vyzvala obyvatele této MČ, aby jí situaci pomohli řešit.

"Jsme schopni přesvědčit město a orgány hlavního města Prahy, aby v tom něco udělali. Požádáme o zahájení těch příslušných správních řízení, tak aby v řádu měsíců mohlo dojít k odstranění těch vraků," řekl Tomáš Homola.

Praha 5 doufá, že se díky spolupráci občanů zbaví všech vraků nejdéle do konce roku 2017. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt