Banner

Vzdělávací a informační centrum nabízí své služby

22.06.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Jana Schillerová

Nově otevřené Vzdělávací a informační centrum otevřela pátá městská část. Své služby zatím nabízí zaměstnancům radnice a cizincům, kterým nabízí výuku českého jazyka. Místní občané proto mohou nově dávat podněty, jaké akce a aktivity by chtěli v nových prostorách využívat.

Vzdělávací a informační centrum ve Štefánikově ulici v Praze 5 otevřelo své dveře teprve nedávno. Od 1. dubna nabízí své služby návštěvníkům Prahy, cizincům, místním občanům nebo zaměstnancům MČ Praha 5.

"Zatím děláme vzdělávání pro zaměstnance MČ, ale už máme rozjednané další kurzy, které bychom už mohli začlenit pro občany, a mohly by tu být i společenské akce pro důchodce, v takovém tom menším formátu, kolem 25 lidí, a chceme do toho vtáhnout další komunity," řekl Jan Trojánek, radní MČ Praha 5.

"Začali jsme tím, že jsme nabídli cizincům kurz českého jazyka, který zatím vypadá, že se stane oblíbeným. Na konec prázdnin máme připravený další kurz pro děti cizinců. Měl by to být intenzivní jazykový kurz před zahájením školní docházky. Je to pro děti, které buď žijí na Praze 5 a nebo zde docházejí do školy," řekla Jana Frischmannová, ředitelka Vzdělávacího a informačního centra MČ Praha 5.

Kromě jazykových kurzů centrum v budoucnu nabídne i další jazykové aktivity pro dospělé i děti. Vzdělávací a informační centrum spolupracuje i s Pražskou informační službou, Magistrátem hl. m., nebo Dopravním podnikem.

"Snažíme se, aby naše služby byly všestranné a co nejširší v rámci možností a prostor, které máme," řekla Jana Frischmannová.

"Myslím si, že ten prostor je velmi dobře vybaven, a že by mohl občanům opravdu dobře sloužit," řekl Jan Trojánek.

Klimatizované místnosti centra jsou navíc bezbariérové a do suterénních prostorů se dostanou s použitím speciální plošiny i vozíčkáři. Vybaveny jsou novým nábytkem, projektorem nebo laptopy. Vzdělávací a informační centrum také plánuje rozšířit své služby o workshopy, semináře a další doplňkové služby.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt