Banner

Akce cihla pomáhá lidem

27.06.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Nela Štefanová

Cihličky, které si můžete v ulicích Prahy zakoupit a vybarvit, již od roku 2000 pomáhají integrovat lidi s mentálním postižením. Nyní na prodejní cihlostánek můžete narazit i v Praze 5. Tam plánuje město z darovaných cihel vybudovat lavičku.

Před vstupem do metra Anděl můžete podpořit dobrou věc. Zakoupením cihly přispějete na projekty, které pomáhají lidem s mentálním postižením. Vymalovanou cihlu si můžete odnést domů nebo ji darovat.

"My bychom rádi tady na Praze 5 použili ty cihly, když už je lidi takto nakoupili a tím umožnili ten charitativní rozměr toho projektu. Rádi bychom ty cihličky využili a udělali z nich lavičku," řekl Pavel Richter, starosta MČ Praha 5.

Lavička by měla být vybudována do konce léta 2017 a stát by měla blízko radnice MČ Praha 5.

"Samozřejmě máme nějaký návrh, tak aby byly vidět všechny ty nápisy, kresby a vzkazy, které jsou na těch cihlách umístěny. Chceme, aby byla co nejvíce barevná, ale samozřejmě jsme schopni se přizpůsobit Praze 5 a jejím požadavkům, takže budeme ještě vyjednávat, jak to bude nakonec vypadat. Doposud jsme vybudovali tři objekty, dvě chráněná obydlí, jednu sociálně-terapeutickou dílnu, a pak jsme také použili na stavbu sociálního podniku v Davli, kde vyrábíme nakládané sýry a utopence a zaměstnáváme lidi s postižením," řekl Tomáš Masopust, ředitel organizace Portus Praha.

První ročník projektu Akce cihla se v ulicích Prahy uskutečnil v roce 2000 a rozrostl se do dalších 20 měst v České republice. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt