Banner

Praha 5 se rozhodla bojovat s graffiti

20.07.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Jana Schillerová

Pomalované domy, garáže, nebo ploty trápí nejednu městskou část. Nejvíce zasažená pátá Městská část se rozhodla všechny své budovy od graffitů očistit a zaměřila se na pilotní program, který pomůže v boji s graffiti.

Pátou Městskou část trápí graffiti. Počmárané zdi a posprejované fasády domů v ní najdeme takřka na každém rohu.

"Myslím si, že největší problém naší městské části je takový, že se tím nikdo dlouhodobě systematicky nezabýval. My jsme si v tuto chvíli udělali analýzu, ze které vyplynulo, že to poškození majetku MČ je poměrně významné, je to v řádu několika milionů korun," řekl Lukáš Herold, místostarosta MČ Praha 5.

Praha 5 tedy plánuje graffiti odstranit a všechny budovy, které má ve svém vlastnictví, ošetřit speciálním nátěrem. Ten při dalším případném pomalování zabrání poničení fasády. Radnice také připravuje nový pilotní projekt.

"Součástí toho programu bude i internetová aplikace, která bude ukazovat co se odstranilo, co se neodstranilo a kde budou moci občané interaktivně hlásit, že je nějaký nový výskyt a samozřejmě bude jezdit po Praze speciální auto pro to určené," řekl Lukáš Herold.

V boji proti pomalovaným fasádám jde Praha 5 ještě dále. Ráda by ve spolupráci s hlavním městem vybrala vhodné plochy přímo určené pro graffiti.

"Tak aby existovaly legální plochy, kde se mohou vyřádit," řekl Lukáš Herold.

Radnice věří, že projekt bude úspěšný a v budoucnu tento model nabídne i dalším vlastníkům nemovitostí v Praze 5. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt