Banner

Sport pro všechny představuje Galerie Skleňák

22.03.2017 | PRAHA | PRAHA 6 | Lukáš Kubát

V galerii Skleňák v Praze 6 si můžete prohlédnout novou výstavu, kterou organizuje městská část společně se sdružením Cesta za snem. Toto sdružení motivuje jak handicapované, tak zdravé k aktivnímu a plnohodnotnému životu.

Sport pro všechny. To je název výstavy, kterou si můžete přijít prohlédnout na náměstí Svobody v Praze 6. Uvidíte ji za skly Skleněného paláce.

"Stojíme před výstavou fotografií, a jak jsem o tom přemýšlel, když jsem tudy jezdil a koukal se na ty fotky, že to je vlastně průřez mého nového života, když všechny aktivity dělám v sedě. Je to od té doby, kdy jsem si plnil svůj vlastní sen, sedl jsem si na kolo a odjel do Paříže, a tím vznikla ta naše myšlenka vytvořit skupinu lidí, jejichž cílem je cesta za snem. Mou životní náplní už není splnění mých snů, ale dalším lidem," řekl Heřman Volf, předseda spolku Cesta za snem.

Cesta za snem je také název sdružení, které pořádá aktivity jak pro handicapované, tak i pro zdravé lidi.

"S panem Volfem spolupracujeme už dlouho. On pořádá svůj Cyklo Handy Maraton, který má pravidelně cíl v Praze 6, a potom následují oslavy toho celého závodu, a vůbec jeho aktivit, se kterými už je Praha 6 neodmyslitelně spojená. Pokusili jsme se na to navázat touto výstavou, která ukazuje ty jeho aktivity v plné šíři," řekl Ondřej Kolář, starosta MČ Praha 6.

Na vernisáž zavítal také Jiří Ježek, jeden z našich nejlepší paralympioniků.

"Tato výstava mapuje aktivity sdružení Cesta za snem. Ať už to jsou jízdy na kole, na lyžích, různé kvadriatlony, tak tohle všechno ty lidi spojuje dohromady, a vzniká z toho nádherná atmosféra, která potom šíří tu myšlenku, že člověk v sobě může překonat jakoukoli překážku," řekl Jiří Ježek, cyklista.

Výstavu si ve Skleněném paláci můžete prohlédnout až do 23. dubna. Pokud byste chtěli vidět aktivity sdružení Cesta za snem, máte možnost 22. dubna, kdy na Václavském náměstí uvidíte, jak handicapovaní zvládají sportovní aktivity. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt