Banner

Soutěž o nejkrásnější zahradnický počin pokračuje

22.05.2017 | PRAHA | PRAHA 6 | Jana Schillerová

Radnice Prahy 6 vyhlásila pro ty, kteří mají rádi zahradničení , soutěž o nejkrásnější zahradnický počin. Přihlášky do soutěže městská část stále přijímá. Jakou výhru si letos vítězové odnesou zatím vedení městské části tají.

Nejkrásnější zahradu, balkon nebo veřejné prostranství ocení Praha 6. MČ vypisuje další ročník soutěže Naše zahradnická radost. Radnice chce tak ocenit práci všech, kteří se starají o své nejbližší okolí a tím přispívají k lepšímu vzhledu celé městské části.

"Máme vypsanou soutěž ve 2 kategoriích, to jsou balkony, předzahrádky a zahrady. Samozřejmě každý podle svých možností a tam kde žije. Minulý rok jsme obdrželi desítky realizací a myslím si, že ti lidé, kteří se starají o své okolí, tak tu práci rádi prezentují," řekl Roman Mejstřík, radní MČ Praha 6.

Do soutěže se mohou hlásit zájemci z celé Prahy 6. Fotografie svého zahradnického počinu stačí zaslat na místní úřad a to nejpozději do 30. června. V minulém roce bylo ze 47 soutěžících vybráno 18 výherců, pro které bylo připraveno překvapení.

"Loni jsme lítali vrtulníkem, letos máme připravené něco jiného. Zážitek by měl být pro ně odměnou za to, že se tak o to své okolí starají," řekl Roman Mejstřík.

Praha 6 je považována za jednu z nejzelenějších částí Prahy, a i když je poslední dobou hodně zatížená dopravou, ráda by si toto prvenství držela i nadále. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt