Banner

Petynka patřila dětem

04.06.2017 | PRAHA | PRAHA 6 | Lukáš Kubát

Na koupališti Petynka proběhl Dětský den. Hlavní mottem byla Cesta kolem světa s delfínem Péťou. Děti si tak mohly vyzkoušet disciplíny z různých koutů světa a připraven byl i pestrý kulturní program.

Procestovat celý svět s delfínem Péťou to byl Dětský den na koupališti Petynka. 

„Je to krásná tradice, že u nás na Petynce vždy 1. sobotu 1. června pořádáme Dětský den. Je zde několik stanovišť, kde děti plní různé úkoly a na závěr dostanou ceny. Je zde mnoho sportovišť. Je to sice pro děti, ale mohu říct, že i maminky a tatínkové si zde najdou zajímavé aktivity,“ řekl Petr Macháček, zástupce pořadatele, SNEO. 

Děti si mohly zaskákat v pytli, jako klokani v Austrálii, nebo postavit pyramidu, jako v Egyptě. Na Dětský den dorazila i hrdá občanka Prahy 6 a pražská primátorka Adriana Krnáčová. 

„Já jsem nadšená, protože bydlím v Praze 6 a Petynka je součástí Prahy 6. Petynka je důkazem toho, jak je krásná Praha 6. Dnes tady máme prezentaci integrovaného záchranného systému spolu s Armádou České republiky, takže když lidi nebude bavit se jen slunit, tak se můžou jít podívat na prezentace. Takové areály by měly vznikat i na jiných městských částech. Nemusíme jezdit vůbec pryč, protože město je krásné a poskytuje báječné možnosti relaxace,“ řekla Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy. 

V současnosti se Petynka připravuje na výstavbu krytého bazénu a saunového světa. Tento projekt by měl odstartovat během dvou let a už brzy tak návštěvníci budou moci využívat areál celoročně.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt