Banner

Petynka patřila dětem

04.06.2017 | PRAHA | PRAHA 6 | Lukáš Kubát

Na koupališti Petynka proběhl Dětský den. Hlavní mottem byla Cesta kolem světa s delfínem Péťou. Děti si tak mohly vyzkoušet disciplíny z různých koutů světa a připraven byl i pestrý kulturní program.

Procestovat celý svět s delfínem Péťou to byl Dětský den na koupališti Petynka. 

„Je to krásná tradice, že u nás na Petynce vždy 1. sobotu 1. června pořádáme Dětský den. Je zde několik stanovišť, kde děti plní různé úkoly a na závěr dostanou ceny. Je zde mnoho sportovišť. Je to sice pro děti, ale mohu říct, že i maminky a tatínkové si zde najdou zajímavé aktivity,“ řekl Petr Macháček, zástupce pořadatele, SNEO. 

Děti si mohly zaskákat v pytli, jako klokani v Austrálii, nebo postavit pyramidu, jako v Egyptě. Na Dětský den dorazila i hrdá občanka Prahy 6 a pražská primátorka Adriana Krnáčová. 

„Já jsem nadšená, protože bydlím v Praze 6 a Petynka je součástí Prahy 6. Petynka je důkazem toho, jak je krásná Praha 6. Dnes tady máme prezentaci integrovaného záchranného systému spolu s Armádou České republiky, takže když lidi nebude bavit se jen slunit, tak se můžou jít podívat na prezentace. Takové areály by měly vznikat i na jiných městských částech. Nemusíme jezdit vůbec pryč, protože město je krásné a poskytuje báječné možnosti relaxace,“ řekla Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy. 

V současnosti se Petynka připravuje na výstavbu krytého bazénu a saunového světa. Tento projekt by měl odstartovat během dvou let a už brzy tak návštěvníci budou moci využívat areál celoročně.

PR

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt

Oční klinika DuoVize je jedničkou ve svém oboru

Plynárenské muzeum prožilo rušnou noc