Banner

Pražská Ladronka potřebuje novou koncepci

15.06.2017 | PRAHA | PRAHA 6 | Milan Řepka

Vedení radnice Prahy 6 se sešlo s občany, aby debatovali o budoucnosti areálu Ladronka. Sjíždějí se tam milovníci kolečkových bruslí z celé Prahy a čím dál víc se zvyšuje nebezpečí úrazů a srážek se stále rychlejšími inlajnisty.

Radnice Prahy 6 připravila koncept potenciálního rozvoje a dobudování nových tras pro jezdce na kolečkových bruslích, aby tak zvýšila bezpečnost všech kdo se na Landronce pohybují. To však vyvolalo vlnu nesouhlasu mezi místními obyvateli.

Michal Chylík, předseda spolku Zelený Břevnov, uvedl: „Bohužel došlo k tomu, že navrhla taková řešení, která by omezila jednu skupinu uživatelů, proti jiným. To bylo to, proti čemu jsme se ozvali, protože si myslíme, že to jde vyřešit i jinak a ke spokojenosti všech.“

Roman Mejstřík, radní MČ Praha 6, uvedl: „Byli zde i inlajnisté a snažili jsme se najít řešení, které by tyto dva tábory uspokojilo v tom, že by se našla cesta, jak zvýšit bezpečnost inlajnistů, ale zároveň ponechat prostor i pro místní občany a fungoval i jako klidová zóna.“

Dnešnímu jednání s vedením Prahy 6 předcházela řada protestů od občanů a občanských iniciativ.

„Jasně se prokázalo, že severní cesta podél Tomanovy cesty není místní veřejností vnímaná kladně, tudíž ji považujeme za překonanou a nebudeme ji dále rozvíjet. Já hodnotím velmi pozitivně, neboť jsme se dozvěděli ze všech stran a ze všech táborů názory, jak by se areál měl dále rozvíjet. Na tom my budeme dále pracovat,“ uvedl Mejstřík.

Pražský volnočasový areál Ladronka je stále populárnější především mezi kolečkovými bruslaři. Pro místní obyvatele je to ovšem problém, který chtěli řešit přímo s vedením Prahy 6. Po setkání s obyvateli se zdá, že se najde kompromisní a akceptovatelné řešení pro všechny zúčastněné.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt