Banner

Na Vítězném náměstí byla otevřena pláž

28.06.2017 | PRAHA | PRAHA 6 | Tomáš Mladějovský

Městská část Praha 6 otevřela na Vítězném náměstí letní relaxační prostor nazvaný Pláž číslo 6. Její návštěvníci si tu budou moci zahrát beach volleyball, petanque, stolní tenis. Na děti tu čeká skákací hrad nebo brouzdaliště a nechybí tu ani občerstvení.

Otevření Pláže číslo 6 se na dejvickém Vítězném náměstí navzdory špatnému počasí opravdu povedlo.

"Děti tady budou mít možnost spoustu aktivit, budou mít k dispozici skákací hrad, brouzdaliště, bude tady pravidelné odstřikování na trávě jednou za hodinu, aby se děti svlažily. Samozřejmě to není o tom, aby tady děti trávily celý den, ale je to o tom, že když jdou lidé z práce nebo jdou s dětmi ze školy, tak aby se tady na hodinu dvě zastavili a ten prostor si tady užili," řekl Libor Bezděk radní MČ Praha 6.

Návštěvníky na Pláži číslo 6 čeká beach volleyballové hřiště, ping pong a děti se tu mohou vyřádit ve skákacím hradu nebo v brouzdališti. Zkrátka pláž na dejvickém Kulaťáku je stejně originální jako její název.

"Tady všude kolem nás jsou takové velké šestky, protože jsme Praha 6 a ta hrdost na Prahu 6 je tady velmi silná. Čili Pláž číslo 6 si hraje s touto jednoduchou hříčkou," řekl Jan Lacina, místostarosta MČ Praha 6.

"On to byl původně pracovní název. Šlo o to, že jsme přemýšleli, co tady v létě podniknout. V zimě jsme tady měli kluziště, tak jsme si říkali, že by to chtělo vymyslet něco na léto. Začalo to tímto pracovním názvem Pláž číslo 6. Ačkoli s pláží tady máme pouze "beachový" kurt, tak už tomu ten název zůstal," řekl Libor Bezděk.

Pláž bude otevřena vždy od neděle do čtvrtečního večera.

"Pátek a sobotu zaberou Farmářské trhy. Myslím, že to bude otevřeno od 10 hodin ráno do 10 hodin večer, než zapadne sluníčko a lidi se rozejdou," řekl Jan Lacina.

Pláž číslo 6 na Vítězném náměstí v Dejvicích bude fungovat i po prázdninách, a to až do 30. září. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt