Banner

Praha 6 od 24. srpna rozšiřuje modré zóny

11.08.2017 | PRAHA | PRAHA 6 | Milan Řepka

Většině majitelů aut, žijících na území Prahy 6, v srpnu končí platnost parkovacích povolení v tzv. modrých zónách. Zároveň s tím dochází k rozšíření zóny placeného stání do dalších lokalit v této městské části. 

Do placených zón budou od 24. srpna přičleněny další části Prahy 6.

"Týká se to hlavně oblasti Petřin, Veleslavína, Bořislavky. Byli bychom rádi, aby toto konečná etapa opravdu nebyla, protože se ukazuje, že ty zóny mají svůj smysl, obyvatelům Prahy 6 opravdu pomáhají v tom smyslu, že je "brání" před těmi dojíždějícími řidiči mimopražskými, kteří jim potom ta místa zabírají," řekl Ondřej Kolář, starosta MČ Praha 6.

Pro prodloužení a nebo objednání rezidenční parkovací karty lze využít i elektronickou komunikaci. Ta má ovšem zatím stále určitá funkční omezení.

"Ten kdo si chce prodloužit parkovací oprávnění elektronicky, tak musí podstoupit martyrium, kdy vyplní jakési čestné prohlášení, které si nejprve musí stáhnout z internetu, pak ho vytisknout, naskenovat a společně s nějakými dalšími dokumenty poslat na adresu, která je na internetu uvedena. Následně magistrát to čestné prohlášení společně s těmi dokumenty vyhodnotí a tomu žadateli pošle vyrozumění o tom, zda mu to parkování bylo prodlouženo nebo ne," řekl Ondřej Kolář.

Zóny placeného stání na území Prahy 6 byly zavedeny přesně před rokem a u většiny takzvaných rezidenčních parkovacích karet končí jejich platnost.

"V tuto chvíli si to povolení neprodloužilo na 75% lidí, to znamená, že se dají očekávat poměrně dlouhé fronty," řekl Ondřej Šrámek, tiskový mluvčí MČ Praha 6.

"Rád bych apeloval na všechny obyvatele, kterých se to týká, aby neotáleli a to prodloužení nebo tu novou registraci nenechávali na poslední chvíli. My jsme zřídili i nové pracoviště, kde si občané mohou prodlužovat i registrovat oprávnění v zónách placeného stání. To je nově v poliklinice Pod Marjánkou a stejně jako loni otevřeli pracoviště i v Uralské ulici," řekl Ondřej Kolář.

Právě tady v budově polikliniky Pod Marjánkou je zřízeno nové pracoviště pro vydávání povolení parkování v placených zónách. Fungovat bude až do 30. září letošního roku.  

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt