Banner

Divadlo pod Palmovkou ukázalo své zákulisí

12.04.2017 | PRAHA | PRAHA 8 | Tomáš Mladějovský

Divadlo Na Palmovce uspořádalo Den otevřených dveří. Ukázalo tak, jak nejednoduchý a složitý je svět zákulisních prostor tohoto divadla a že jeho výborný herecký soubor by bez kvalitního zázemí režisérů, grafiků, designérů, kulisáků a scénografů nemohl dosáhnou své proslulosti a slávy.

Na DOD v Divadle Na Palmovce si každý z návštěvníků mohl vyzkoušet jakoukoliv chtěl postavu. Koho mám vyjadřovat já, přesně nevím.

„Nabízíme tady pro naše příznivce jednak prohlídky, to znamená, že ukazujeme zákulisí divadla, ukazujeme kde zkoušíme, vysvětlujeme hostům jak to probíhá, ukazujeme jim jak to divadlo funguje, ukazujeme jim zázemí, ukazujeme jim maskérnu, ty malé místnosti, kde se herci líčí,“ řekl Michal Lang, ředitel Divadla pod Palmovkou.

Zájem o prohlídku divadla byl opravdu velký. A zákulisí přilákalo dospělé, ale i děti. Asi nejvíce se líbila světelná audiovizuální show, kterou si pro tento den pro návštěvníky připravili mistři zvuku a osvětlovači.

„Mě to překvapilo že přišlo hodně lidí, prý se tady otočí skoro tisíc lidí, což mě tedy překvapuje, kéž by takto chodili i na normální představení. Těší mě to, ne že bych se na to připravoval, ale koukal jsem se na historii tohoto divadla, kterou už tedy znám déle, ale těšil jsem se. Bylo příjemné potkat ty diváky. Normálně jim nevidím do obličejů, protože mě osvětluje reflektor. Bylo to dobré setkat se s diváky,“ řekl Tomáš Dianiška, herec Divadla pod Palmovkou.

Návštěvníci se také mohli převléknout do různých dobových kostýmů. Nechat se nalíčit od profesionálních maskérů a na památku si odnést fotografii své jedinečné podoby.

„Jsou tady dva sály. Jeden je přibližně pro 250 lidí a v podkroví asi ve čtvrtém patře je malá scéna, takzvaná Palmoffka, hrajeme tam představení která se už nějak podivně jmenují, třeba Mickey Mouse je mrtvý nebo Tisíc věcí co mě serou a podobně,“ řekl Tomáš Dianiška.

Divadlo pod Palmovkou hraje každý den, alternativní scéna přibližně desetkrát za měsíc. DOD přilákal několik stovek milovníků prken, která znamenají svět. Další možnost navštívit zákulisí Divadla pod Palmovkou budou mít zájemci už letos v listopadu.  

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt