Banner

Farmářské trhy v Karlíně mají úspěch

23.07.2017 | PRAHA | PRAHA 8 | Lenka Pechalová

A v Praze 8 ještě chvíli zůstaneme. Každou sobotu se na Karlínském náměstí u kostela konají farmářské trhy. Ty kromě pestré nabídky surovin od českých a moravských výrobců pravidelně nabízí i program pro děti a dospělé.

Farmářské trhy na Karlínském náměstí se těší velké návštěvnosti a není se čemu divit. Čerstvé ovoce a zelenina, steaky a vína z Francie, nebo domácí dorty všech druhů a barev.

"Trhy jsou tady každou sobotu, od 8 zhruba do 14 hodin. Teď o prázdninách to není středa, ale od září to bude opět středeční termín, zase pro ty karlínské, kteří tady pracují," řekla Jana Solomonová, radní MČ Praha 8.

Radnice Prahy 8 tyto trhy pořádá tradičně už od roku 2010. V době revitalizace Karlínského náměstí měly krátkou přestávku a poté se přesunuly vedle kostela sv. Cyrila a Metoděje. Letos jsou na tomto místě již druhou sezónu.

"Ty trhy jsou zajímavé tím, že jsou v krásném prostředí pod vzrostlými stromy vedle historické památky a občané Karlína nebo i ti, kteří se přijdou na trhy podívat, tak si tady mohou nakoupit ze všech sortimentů od zeleniny po pečivo. Často tady bývá výběr z ryb, z masa, takže vždy podle toho, co je v tu chvíli sezónní a co ti stánkaři nabízejí," řekla Jana Solomonová.

Zajímavostí je určitě také Karlínské pivo Křižík 11 z rodinného pivovaru tamních obyvatel, kteří dostali nápad založit vlastní pivovar v souvislosti oslav 200 let od založení samotného Karlína.

"Zjistili jsme, že v Karlíně nikdy nebyl pivovar a že by bylo důstojné, kdyby tady byl. Pivovar jsme ještě nestihli postavit, tak jsme si řekli, že aspoň uvaříme pivo. Vymysleli jsme si vlastní recepturu, domluvili jsme se s jiným malým pivovarem, který nám do teď to pivo vaří," řekla Kristýna Kubištová, ředitelka projektu Karlínské pivo.

Farmářské trhy na Karlínském náměstí se konají vždy od března až do prosince. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt