Banner

Karlínské filmové léto je v plném proudu

24.07.2017 | PRAHA | PRAHA 8 | Tomáš Mladějovský

Už patnáctý ročník Karlínského filmového léta v Kaizlových sadech nabízí desítky kvalitních filmů české i zahraniční produkce. Představení jsou vzhledem k večernímu promítání nepřístupná divákům mladším patnácti let. Filmové léto potrvá až do 6. září.

Karlínské filmové léto je jasným důkazem toho, že dívat se o samotě doma na film není zkrátka to pravé. Letní kino má totiž neopakovatelnou a nepopsatelnou atmosféru.

"Karlínské filmové léto už MČ opravdu tím 15. rokem velice ráda podporuje. Jsme moc rádi, že tady v Karlíně zůstává a doufám, že zůstane ještě dále," řekla Jana Solomonová, radní MČ Praha 8.

O filmovou projekci pod širým nebem je zájem i v jiných částech Prahy 8.

"V rámci projektu Kulturní léto na Praze 8 přivážíme jak na Ládví, tak do Bohnic Kinobus, který tam sice není nastálo přes celé léto, ale vždy na týden přijede a promítají se filmy," řekla Jana Solomonová.

Letní kino rok od roku navštěvuje stále více cizinců. Proto je filmová nabídka uzpůsobena také jim.

"Někdy před 3 roky jsme upravili dramaturgii tak, aby to hlavně byly originální verze filmů s českými titulky a u českých filmů děláme to, že se snažíme sehnat verzi, která má titulky anglické," řekl Karel Poláček, manažer letního kina.

Tématicky jsou filmy zaměřeny prázdninově, tedy tak, aby si u nich divák odpočinul a pobavil se.

"Mělo by to být hlavně dobrodružství, láska, akce, komedie a to se snažíme dodržet po všechny ty roky té dramaturgie tohoto letního kina," řekl Karel Poláček.

Filmové léto letos připomíná také nedožité 90. narozeniny spisovatele Arnošta Lustiga nabídkou dvou filmů s jeho námětem, Démanty noci a Transport z ráje. 15. ročník karlínského filmového léta nabízí celkem více než 60 zahraničních i domácích filmových titulů. Potrvá do 6. září. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt