Banner

Farmářské trhy v Karlíně mají úspěch

25.07.2017 | PRAHA | PRAHA 8 | Lenka Pechalová

A v Praze 8 ještě chvíli zůstaneme. Každou sobotu se na Karlínském náměstí u kostela konají farmářské trhy. Ty, kromě pestré nabídky surovin od českých a moravských výrobců, pravidelně nabízí i program pro děti i dospělé.

Farmářské trhy na Karlínském náměstí se těší velkému zájmu a není se čemu divit. Návštěvníky sem láká čerstvé ovoce a zelenina, steaky a vína z Francie nebo domácí dorty všech druhů a barev. 

"Trhy jsou tady každou sobotu od 8:00 do zhruba 14:00. Teď o prázdninách není středa, ale od září bude opět středeční termín, což je pro ty Karlínské, kteří tady pracují," řekla Jana Solomonová, radní MČ Praha 8. 

Radnice Prahy 8 tyto trhy pořádá tradičně už od roku 2010. V době revitalizace Karlínského náměstí měly krátkou přestávku a poté se přesunuly vedle kostela sv. Cyrila a Metoděje. Letos jsou na tomto místě již druhou sezonu. 

"Ty trhy jsou zajímavé tím, že jsou v krásném prostředí pod vzrostlými stromy vedle historické památky. Občané Karlína nebo i ti, kteří se na trhy přijdou podívat, si tu mohou nakoupit ze všech sortimentů od zeleniny po pečivo. Často tady bývá výběr z ryb, z masa, takže vždy to, co je v tu chvíli sezonní a co ti stánkaři nabízejí," řekla Jana Solomonová. 

Zajímavostí je určitě také Karlínské Pivo Křižík, které vzniklo v souvislosti s dvoustým výročím založení Karlína.

"Zjistili jsme, že vlastně v Karlíně nikdy nebyl pivovar a že by bylo důstojné, kdyby tady byl, že by to bylo fajn. Ale pivovar jsme ještě nestihli postavit, tak jsme si řekli, že alespoň uvaříme pivo. Tak jsme si vymysleli vlastní recepturu, domluvili jsme se s jiným malým pivovarem, který nám doteď to pivo vaří," řekla Kristýna Kubištová, ředitelka projektu Karlínské pivo.

Farmářské trhy na Karlínském náměstí se konají vždy od března až do prosince.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt