Banner

Prague Patchwork Meeting se vrátil do Prahy 9

01.04.2017 | PRAHA | PRAHA 9 | Tomáš Mladějovský

Mezinárodní výstava Prague Patchwork Meeting představuje největší textilní galerii světa. K vidění jsou díla mnoha národů a odráží se v nich různorodost uměleckého vyjádření tímto ojedinělým stylem vytváření obrazů. A tak jen zdánlivě náhodně pospojované kousky látek zavedou návštěvníka této výstavy do ojedinělého světa imprese a fantazie.

Jedenáctý Prague Patchwork Meeting ukázal, co všechno se dá vytvořit ze starých kousků látky, a k vidění tu byly i motivy staré Prahy.

"Musím říci, že mě to nadchlo. Obdivuji všechny tvůrce, především tvůrkyně, to co dokážou, tak to je opravdu umění. Je to výraz té lidské duše, duše našich žen, a já jim velice fandím," řekl Jan Jarolím, starosta MČ Praha 9.

Největší textilní galerie, kromě samostatných tvůrců z celého světa, představuje také národní kolekce, a pochopitelně i naše domácí umělce.

"Tady se vlastně nachází dva projekty, jeden projekt je quiltový, to znamená tyto všechny tapiserie. Druhý projekt, který vidíme nad námi, jsou ty krásné balony," řekla Eva Bovoli, vystavující výtvarnice.

"Dohromady jsme chtěli vytvořit takový obraz, nebo jiný pohled, trošku netradiční, prostřednictvím textilních výrobků, na naše opravdu krásné město," řekla Marcela Listíková, patchworková umělkyně.

Hlavní rozdíl mezi patchworkem a quiltem je takový, že patchwork jsou obrazy vytvořené přišíváním kousků barevných látek na pevnou podložku, ale druhá metoda jsou vlastně obrazy, které se šijí strojově.

"Ten zájem je obrovský a ČR je možná opravdu velmoc v patchworku, protože tím, že jsme spojeni s hotelem, tak vidíme ten enormní zájem ze zahraničí, z Ameriky a z různých dalších zemí. Hodně Anglie, Španělsko, německy mluvící státy. Některé z těch obrazů, když si je procházím a dívám se, tak se mi líbí ," řekl Lukáš Suchan, ředitel Hotelu Step.

Začít s tvorbou šitých obrazů se dá vlastně kdykoliv. Chce to jen chuť, fantazii a kousky barevných látek.

"Když máte invenci a šikovné ruce, tak můžete šít všechno i v ruce," řekla Eva Bovoli, vystavující výtvarnice.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt