Banner

Mikroklima se zaměřilo na ekologickou výchovu

25.05.2017 | PRAHA | PRAHA 9 |

V Praze 9 se uskutečnil 11. Ročník ekologicko výchovné akce s názvem Mikroklima. Pro malé návštěvníky organizátoři připravili téměř tři desítky stanovišť, kde mohli luštit křížovky, trénovat třídění odpadu nebo třeba sledovat měření emisí.

Mikroklima je tradiční akce Prahy 9 zaměřená na ochranu životního prostředí a bezpečnou a šetrnou dopravu. Dopoledne je určené hlavně pro školáky, odpoledne pak pro širokou veřejnost.

"My tady máme přístroje. Jsme z chemického oddělení a měříme tady vzorky pro děti, například vzorky bižuterie, jestli obsahuje těžké kovy," řekl Oldřich Jarolím, vedoucí odd. odpadového hospodářství, ČIŽP.

Děti se dozvěděly proč je třeba odpad třídit, co je recyklace, a proč je vlastně potřeba obal od výrobku znovu použít.

"Máme tady 29 stánků, je to zaměřeno na ekologickou výchovu, na životní prostředí," řekl Tomáš Holeček, radní MČ Praha 9.

Ekologická výchova ale probíhala hravou formou tak, aby se děti u stánků pobavily a pořádně si zasoutěžily.

A po ekologické výchově už byl čas na odpočinek. Děti sledovaly napjatě ukázku jízdní policie a přehlídku dravých ptáků, při které se dozvěděly mnoho zajímavých informací.

"Letos je to 11. ročník, s tím, že v těchto prostorách parku Přátelství na Proseku je to 5. ročník. Každý rok chodí čím dál tím více lidí," řekl Tomáš Holeček.

MČ Praha 9 odhaduje, že akci navštívili až 2 000 účastníků. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt