Banner

Senioři z Prahy 9 si užívali Letní slavnosti

12.06.2017 | PRAHA | PRAHA 9 | Nela Štefanová

Taneční a hudební vystoupení, dílny nebo výstavy. To vše bylo připraveno pro seniory z Prahy 9 na Letních slavnostech, které se letos konaly již poosmé. Nechyběla zde dobrá nálada ale ani dobré občerstvení.

V zahradě u domu s pečovatelskou službou se pro seniory z Prahy 9 konaly již po 8 Letní slavnosti. Pod širým nebem si tak návštěvníci mohli užít řadu hudebních vystoupení zajímavých hostů.

"Já se těchto akcí zúčastňuji tak možná dvakrát, třikrát do roka, a vlastně si vážím toho, že mě zvou, a vždy mi říkají, že předám tu energii a hned se to všechno rozjasní. Myslím si, že to setkání má smysl. Potěšit lidi, potěšit naše bližní, kteří to potřebují," řekla Jitka Molavcová, herečka, zpěvačka, moderátorka.

Součástí Letních slavností byla výstava umělců z domu pro seniory, kteří namalovali své obrazy v rámci výtvarných aktivit. Hudební program vystřídalo taneční vystoupení seniorek.

"Jmenujeme se Taneční skupina Hortenzie, a soustřeďujeme se ve společenském aktivizačním centru na Proseku na Praze 9. Tancujeme jednak country tance, a potom tancujeme lajnové tance. Tančí každý za sebe, a během té hudby se pouze posouváme vždy o 90 stupňů kolem dokola," řekla Libuše Poštová, vedoucí taneční skupiny.

"Senior dnes už není to, co býval. Já si pamatuji, když mým prarodičům bylo 70 let, tak už se mělo za to, že nic nemohou, a dnes můj otec, kterému je 71, přijel z cyklovýletu z Maďarska. Takže je potřeba udělat těmto lidem nějaký program, když chtějí být aktivní, a my jsme za to rádi," řekl Adam Vážanský, místostarosta MČ Praha 9.

Zájemci o pobyt v domově pro seniory mohli využít komentovanou prohlídku jednotlivých prostorů.

"Mnoho lidí považuje sociální služby nebo domovy pro seniory za nějaké domy hrůzy. My bychom chtěli předvést, jak vlastně domov pro seniory může vypadat. Senior zde má garsoniéru, ve které sám žije. Senioři zde v podstatě dělají vše tak, jak dělali doma, akorát s tím, co už nedokážou a co by pro ně bylo obtížné, jim pomáhají pečovatelky," řekla Michaela Žáčková, ředitelka Střediska sociálních služeb MČ Praha 9.

9. ročník Letních slavností, který opět nabídne bohatý program, se uskuteční začátkem léta 2018.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt