Banner

Čakovicemi prošel tradiční lampionový průvod

27.10.2016 | PRAHA | PRAHA Čakovice | Věra Dušková

Tělocvičná jednota Sokol Čakovice uspořádala každoroční lampionový průvod. V Čakovicích si tak lidé už od devadesátého roku minulého století připomínají vznik samostatného Československého státu.

Už 26 let lidé v Čakovicích rozsvěcují svým dětem lampióny, aby si s nimi v průvodu vedeném čelními představiteli čakovického sokola, připomněli den, kdy vznikl samostatný stát Čechů a Slováků.

„Obnovili jsme sokolskou činnost TJ Sokol Čakovice v roce 1990 a od té doby také pořádáme pro děti tento průvod. Můžeme říci, že dětí i lampionů přibývá,“ řekl starosta TJ Sokol Čakovice Petr Pilz.

„Je to tradiční akce, kterou Sokol pořádá již mnoho let s je o ní vždy zájem. Už jsme několikrát mysleli, že bychom přestali s touto aktivitou, ale rodiče a děti jí chtějí, líbí se jim, baví je,“ řekla Ivana Heřmánková, radní MČ Praha – Čakovice.

„Tradičně se při zahájení průvodu scházíme na náměstí Jiřího Berana, což je jméno našeho bývalého předválečného starosty,“ dále řekl starosta TJ Sokol Čakovice Petr Pilz.

A průvod pak prochází ulicemi Čakovic až do Husova parku, kde je celá akce zakončená hymnou a poctou padlým hrdinů.

„Jedná se o pomník padlým v 1. světové válce, na které jsou napsána všechna jména,“ dále řekla Ivana Heřmánková, radní MČ Praha – Čakovice.

Hojnou účast na lampionovém průvodu neohrozil ani fakt, že děti mají zrovna pár dní prázdnin.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt