Banner

Čakovice chtějí vyřešit neúnosnou dopravu

01.12.2016 | PRAHA | PRAHA Čakovice | Barbara Kirchnerová

Pořádnou dopravní zácpu zažívají ti, co denně projíždějí městskou částí Čakovice. Tam je v době největší dopravní špičky situace neúnosná a vinu na tom má hlavně placené parkování v některých částech města, to totiž změnilo chování řidičů.

Už tak špatnou dopravní situaci, která se navíc v posledních měsících ještě zhoršila, řeší MČ Praha – Čakovice.

„Je to dané podle mého názoru třem faktorům. Prvním faktorem jsou opravy jednotlivých komunikací, kde řidiči směřují svá vozidla jinou cestou, druhým, hlavním, faktorem je pokračující výstavba ve Středočeském kraji a třetím faktorem jsou placené zóny,“ řekl Alexander Lochman, starosta MČ Praha – Čakovice.

Řidiči tak hledají alternativní řešení a parkují čím dál častěji na okrajích města.

„Parkují v naší městské části tam, kde se dá, parkují u hypermarketu, který má v 8 hodin téměř plné parkoviště,“ dále řekl Alexander Lochman, starosta MČ Praha – Čakovice.

Tíživá dopravní situace omezuje hlavně místní obyvatele, a to jak časově, tak z hlediska bezpečnosti.

„Jsou zhoršeny veškeré hygienické parametry,“ doplnil Alexander Lochman, starosta MČ Praha – Čakovice.

Anketa

Podle starosty Lochmana je nezbytná výstavba nových, dlouhodobě plánovaných silnic, např. té, která má propojit Středočeský kraj s metrem Letňany, ale i jiných.

„Musíme řešit převážně základní komunikační uzly. V blízkosti tohoto místa je křižovatka, kterou urgujeme k projektování, protože je zablokována tím, že ulice Tupolevova také stojí a kruhový objezd se tím pádem zarazí,“ dále doplnil Alexander Lochman, starosta MČ Praha – Čakovice.

Vyřešit celou situaci by mohl v budoucnu obchvat. Kdy by jeho realizace mohla začít, zatím není jasné. Proto se musí hledat náhradní, za to rychlé řešení. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt