Banner

Čakovickou ZŠ navštívila ministryně

22.04.2017 | PRAHA | PRAHA Čakovice | Barbara Kirchnerová

Ve čtvrtek 20. dubna přijela do Čakovic na prohlídku místní základní školy ministryně Kateřina Valachová, která si byla prohlédnout, kde bude bude přístavba školy a nové tělocvičny, tedy nově vybudované části školy z dotačního programu jejího resortu.

Čakovickou ZŠ navštívila v rámci programu Prstenec kolem Prahy ministryně školství. Na tento program je vyčleněno 1,6 miliardy korun a účastní se ho kolem 20 obcí, které budou rozšiřovat své dosavadní kapacity v základních školách.

"Chtěla jsem na vlastní oči vidět jak pokračuje příprava nových kapacit základních škol. Věřím, že se rodiče i děti těší. Musím pochválit Čakovice, protože jsou v tomto programu nejrychlejší. Můžeme se těšit že zahájí výstavbu už na podzim," řekla Kateřina Valachová, ministryně školství ČR.

"Spočívá ve vystavění nové budovy, která se napojí na jedno z našich pracovišť. Bude mít 7 tříd a velkou tělocvičnu. V podstatě se jedná o nový moderně vybavený objekt," řekl Martin Střelec, ředitel ZŠ Edvarda Beneše.

Čakovice mají pouze jednu základní školu, která má aktuálně kapacitu 1100 žáků a tak je její rozšíření nutností.

"My jsme jedenáctitisícová městská část. Bývá zvykem, že v takhle velké obci bývá více škol. Po dohodě s vedením školy razíme teorii, že každá varianta má své výhody a nevýhody. My se snažíme držet školu centrálním způsobem a řídit ji shora jako takto velkou organizaci," řekl Jiří Vintiška, místostarosta MČ Praha - Čakovice.

Celá výstavba nového objektu by měla být hotova do září roku 2018.

"Ta nová škola bude stát 117 milionů, z toho 70 % budeme čerpat z programu Ministerstva školství," řekl Alexander Lochman, starosta MČ Praha - Čakovice.

V rámci návštěvy ministryně bylo oceněno i několik pedagogických i nepedagogických pracovníků za jejich dlouhodobé působení a práci ve škole. Ocenění ale neminulo ani některé žáky. 

PR

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt

Oční klinika DuoVize je jedničkou ve svém oboru

Plynárenské muzeum prožilo rušnou noc