Banner

Koloděje mají zcela novou mateřskou školku

08.09.2014 | PRAHA | PRAHA Koloděje | Karel Rychlý

Zásadní krok k vyřešení tíživé situace ohledně nedostatku míst pro děti v mateřských školkách udělali v Kolodějích. Po letech se jim totiž podařilo postavit zcela novou školku. Stará do té doby sídlila v budově základní školy. Novostavba pojme prakticky dvojnásobek dětí, které mohli do té doby mateřskou školu navštěvovat. I přesto zůstávají rodiče, kteří svoje dítě do školky nedostanou.

Snaha vybudovat mateřskou školku takříkajíc na zelené louce byla v Kolodějích už několik let. Původní mateřská školka sídlila v základní škole, měla nevyhovující kapacitu a také zabírala místo škole. Když se starosta do realizace záměru pouštěl, netušil, jak těžký boj ho čeká.

Dana Petráková, ředitelka MŠ Koloděje

I přestože nová školka má prakticky podstatně větší kapacitu než ta původní, pořád ještě nestačí uspokojit požadavky všech kolodějských rodičů.

Dana Petráková, ředitelka MŠ Koloděje

Nová školka se podařila a líbí se i dětem

Anketa

Dana Petrákov, ředitelka MŠ Koloděje

Ale to nejdůležitější samozřejmě je, že mají skvělé prostředí na hraní a hračky, které je baví.

Anketa

Nová mateřská školka uvolnila ruce i místní základní škole. Ta po odchodu mateřinky ze svého areálu zrekonstruovala družinu a jednu třídu a poprvé v historii kolodějského školství otevřela dvě první třídy. Do zdejší základní školy tak mohly poprvé nastoupit všechny kolodějské děti. Karel Rychlý, televize Praha.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt