Banner

Hejtmanka navštívila talentované děti z La Sophia

17.07.2017 | Středočeský kraj | Středočeský kraj | Jana Schillerová

Letní akademie Talent La Sophia opět soustředila nadané děti v Benešově. Tento mezinárodní projekt poskytuje šanci dětem, které vynikají buď v hudbě nebo ve sportu, ale nemají potřebné rodinné zázemí.

La Sophia Yvetty Blanarovičové od roku 2007 podporuje mimořádně hudebně a sportovně talentované děti z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin. Dětem se snaží dát v životě určitý směr, proto pro ně už devátým rokem pořádá hudební a sportovní soutěž Talent. Letos bylo do akademie La Sophia vybráno celkem 54 dětí.

"Z toho se samozřejmě vyberou jenom ti nejlepší, takže oni se bodují, třeba sportovci mají 4 - 5 fázové tréninky denně a v hudební sekci mají nejen nástroje, ale i své profesory, tréninky, kondice, spinning, stretching a jógu," řekla Yvetta Blanarovičová, zakladatelka La Sophia.

"Dnes jsem měla poprvé možnost slyšet a vidět děti. Musím říci, že jsou opravdu talentovaní a je to zážitek tady s nimi být," řekla Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje.

Bez práce ale nejsou koláče. Děti, které chtějí svůj talent projektu La Sophia rozvíjet, musí na sobě ještě před vstupem pořádně zapracovat a zároveň splnit určité podmínky.

"Oni si to musí zasloužit, takže se musí dobře učit a splňovat průměr 2,00. Mít talent je 20%, ale 80% je píle," řekla Yvetta Blanarovičová.

"V La Sophii jsem se hlavně naučil disciplíně a 100% koncentraci ve věci, kterou zrovna dělám," řekl Radim Ištok, účastník Letní akademie La Sophia.

"Mým cílem je dokončit konzervatoř a hrát na profesionální úrovni," řekl David Kudrna, účastník Letní akademie La Sophia.

"Mě to dnešní odpoledne hrozně dobilo. Pro mě tato spolupráce, a doufám že ani pro Yvettu, nekončí a že budeme hledat další prostory, kde více dětem pomoci a La Sophii podpořit," řekla Jaroslava Pokorná Jermanová.

Talentované děti vystoupí na velkém Galavečeru 26. září v Divadle Broadway, kde jejich výkon bude hodnotit řada známých osobností. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt