Banner

Ředitelka rakovnické obchodní akademie rezignovala

11.08.2017 | Středočeský kraj | Středočeský kraj | Lukáš Kubát

Ředitelka rakovnické obchodní akademie rezignovala na svou funkci. Situace na škole byla dlouhou dobu vyhrocená, muselo odejít několik učitelů a v červnu dokonce, proti teď už bývalé ředitelce, demonstrovaly stovky studentů.

19. července za hejtmankou na její úřední den v Rakovníku dorazila i skupina studentů a učitelů z místní Masarykovy obchodní akademie. Ti řešili problém s ředitelkou školy Radkou Soukupovou.

"Paní ředitelku nezajímají studenti, ale spíše jí zajímá její osobní kariéra," řekl Daniel Kouba, student školy.

"Na tu školu jsme nastoupili s nějakou vizí, že ta škola má dobrou pověst a jsou tam kvalitní kantoři. Pak to šlo vše k šípku," řekl Marek Pelc, student školy.

"Klidné řešení by bylo takové, kdyby paní ředitelka uznala, že ta situace ve škole je velmi špatná a že se nezklidní v tom případě, když ona bude ředitelkou školy," řekl Miloslav Blecha, bývalý ředitel školy.

"My jsme tu situaci dlouho monitorovali a řešili. Já jsem se byl podívat na to místo už v den, kdy studenti začali protestovat a pořádali ten průvod. Po té době jsem hovořil několikrát jak s paní ředitelkou, tak s pedagogy," řekl Jan Skopeček, radní Středočeského kraje.

Po třech týdnech je ale vše jinak. Neoblíbená ředitelka, kvůli které studenti v červnu i demonstrovali, rezignovala na svou funkci.

"Dospěli jsme oba k tomu, že je ta situace patová, nevede k tomu, že by byla jistota, že školní rok 4. září začne bez problému, a proto jsme se dohodli na tom, že paní ředitelka podá rezignaci," řekl Jan Skopeček.

V následujících dnech bude kraj hledat kandidáta, kterého pověří dočasným řízením školy. V co nejkratším čase bude také vypsáno výběrové řízení na nového ředitele. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt