Banner

Praha 8 nesouhlasí s výstavbou bytovky v Bohnicích

21.05.2017 | PRAHA | PRAHA 8 | Lukáš Kubát

Praha 8 je ve sporu s magistrátem kvůli developerskému projektu Trója Horizons. Městská část se stavbou nesouhlasí a podle vedení radnice přistupuje hlavní město k projektu lhostejně.

V pražských Bohnicích v prostoru za místní poliklinikou by podle investora mohl vzniknout až jedenáctipatrový bytový dům. To se však nelíbí radnici ani místním obyvatelům.

„Jsem třetí starosta, který k tomuto projektu zaujal negativní stanovisko. Je to napříč celým politickým spektrem,“ řekl Roman Petrus, starosta MČ Praha 8.

„Projekt se řeší už přes 9 let a vlastně do teď nebyl vyřešen,“ řekl Petr Kalla, Proti plotu – občanská iniciativa.

Podle radnice i občanské iniciativy Proti plotu magistrát slíbil záměnu nebo odkup pozemku.

„Příslib rady hlavního města Prahy poněkud nestandardní převod pozemku, který tady v roce 2004 nebo 2005 vznikl za primátora Béma, se už jednou pro vždy vyřeší,“ řekl Petr Kalla.

„Bohužel se to zarazilo a nedošlo to ani do rady hlavního města Prahy a to z toho důvodu, že institut plánování rozvoje poslal negativní stanovisko k této směně a nesouhlasí s touto směnou,“ řekl Roman Petrus.

Pozemek v Tróji měl být směněn za pozemky nedaleko metra Letňany. Obyvatelé městského sídliště záměr děsí.

„Tato silnice, jak je toto okolo, tak tam už to má stát. Tady máte nějakých pět metrů a ten dům bude vysoký 15 pater a veškeré sluníčko, které bude, tak neprostě zastíní,“ řekla Milada Petřinová, obyvatelka Bohnic.

Pokud Praha pozemky s investorem nesmění, chystá se osmá městská část podat žalobu.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt