Mělník i letos ožije vinobraním

  • 28. srpna 2019,
  • 1:30

Mělnické vinobraní se blíží. Návštěvníci se mohou mimo ochutnávek vína i letos těšit na bohatý doprovodný program. Čeká na vás průvod historických vozů, i stage plné kvalitní muziky. Na své si přijdou ale i děti. Pouťové atrakce a malá dětská scéna čeká právě na ně.

Reklama

Letošní ročník Mělnického vinobraní se uskuteční letos ve dnech 20. - 22. září. Akci každoročně navštíví až 40 tisíc lidí.

"Návštěvníci se mohou jako tradičně těšit na minimálně 150 - 170 stánků, přičemž očekáváme asi 40 samostatných vinařství," řekl Petr Volf, místostarosta Mělníka.

Letos poprvé bude pro návštěvníky připravená degustační zóna. Ta bude umístěna v radničním dvoře a nabídne prezentaci vín z cechu českých vinařů a spolku Mělnický košt.

"A aby to nebylo jen o těch prezentacích, tak se nám letos povedlo vytvořit vzorky jídel a someliér ze spolku Vinný košt je nakombinoval tak, aby to bylo snoubení vína s jídlem a je to jen pro tuto příležitost. Budou to speciální vína a speciální gastrospeciality," řekl Petr Volf.

Podobně jako v minulých letech nebude ani letos chybět bohatý doprovodný program. Během něj mohou návštěvníci zavítat do mělnického podzemí nebo muzea a nejen to.

"Návštěvníci mohou využít zvýhodněné vstupné na prohlídku Mělnického zámku, mohou využít lety vrtulníkem, mohou využít plavby výletní lodí Fidelio," řekl Petr Volf.

Kulturní program poběží na 4 scénách. Zámecká na zámeckém nádvoří, country v Palackého ulici, malá dětská scéna v parku za kostelem sv. Petra a Pavla a hlavní scéna na Náměstí Míru, kde vystoupí známí čeští interpreti.

"Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Monkey Business nebo Janka Ledeckého," řekl Petr Volf.

Svůj prostor dostanou i umělci z partnerských měst Mělníka.

"Oranienburg bude zastupovat velký dechový orchestr, který už před několika lety hrál a jejich vystoupení bylo velmi úspěšné. Ze Slovenska přijede folklorní soubor, který zase dlouhodobě spolupracuje s našimi folklorními soubory na Mělníku," řekl Petr Volf.

Oba soubory budou součástí historického průvodu a programu hlavní scény.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu