Odstartoval 20. ročník Akce cihla

  • 30. dubna 2019,
  • 16:16,
  • PRAHA 1,
  • Lukáš Kubát

Na pražských Příkopech odstartovala Akce cihla. Zakoupením cihly přispějete k důstojnějšímu, svobodnějšímu a smysluplnějšímu životu pro lidi s mentálním postižením. Akci přišly podpořit i známé osobnosti v čele s houslistou Jaroslavem Svěceným.

Reklama

Už podvacáté odstartovala Akce cihla. V Praze ji můžete podpořit v ulici Na Příkopech.

"Vždy jde o sbírkovou akci, předmětem je právě ta cihla. Její koupí podpoříte dění v tom daném regionu, tedy když vybíráme tady, Na Příkopech nebo kdekoliv v Praze, jde to na Středočeský kraj, konkrétně na chráněné bydlení, chráněnou dílnu na Slapech," řekla Marie Hodinářová, spoluorganizátorka Akce cihla.

Zakoupením cihly podpoříte dobrou věc. Využít jí pak můžete jak je vám libo.

"Můžete samozřejmě udělat to, že ji třeba pomalujete, necháte tady vzkaz a necháte ji tady vystavenou u té zdi, která se rozrůstá v průběhu toho sběru. Ta zeď se postupně zbarvuje, objevují se tam jména nebo třeba zajímavé lokality odkud ta cihla přišla. Dostanete certifikát, že jste si cihlu koupili, takže vás to může hřát i jako důkaz. Pak je spousta takových mezimožností. Můžete si třeba odnést cihlu a vystavit ji doma na poličce," řekla Marie Hodinářová.

Jedním z dlouhodobých partnerů Akce cihla je MČ Praha 1.

"Zejména to znamená příležitost pro to účastnit se na něčem dobrém. Skrze tuto akci pomáháme lidem, kteří to skutečně potřebují a dávají nám možnost, abychom to realizovali. Zároveň to je akce, která má dlouholetou tradici. Myslím, že návštěvníci by ji měli navštívit a podpořit tím lidi s mentálním postižením," řekl Martin Špaček, předseda Výboru pro sociální a bytovou politiku MČ Praha 1.

Podpořit akci přišel i houslový virtuos Jaroslav Svěcený.

"Už jsem patronem 17 let. Podporuji akci proto, že dělá dobré skutky, pomáhá lidem, kteří tu pomoc opravdu potřebují," řekl Jaroslav Svěcený, houslista.

Za 19 let pořádání sbírky bylo vybráno už více než 37,5 milionu korun.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu