Praha 1 řeší problematiku sdíleného ubytování

  • 12. listopadu 2019,
  • 22:26,
  • PRAHA 1,
  • Jaroslav Šetlík

V posledních letech se v Praze rozmohla služba sdíleného ubytování Airbnb. Někteří majitelé bytů tuto službu rozjeli ve velkém. Nejhorší situace je v Praze 1, kde časté hlučné chování krátkodobě ubytovaných hostů ruší ostatní obyvatele domu.

Reklama

Praha 1 dlouhodobě bojuje proti sdílenému ubytování Airbnb. Klienti této služby totiž často svým chováním ruší obyvatele sousedních bytů.

"Panovala situace, že když i policie přijela a zasáhla proti hlučícím turistům, tak ti turisté odjeli a ten nepořádek za 3 nebo 4 dny pokračoval znovu s novou várkou ubytovaných. A my jsme si říkali, že to není možné, aby nenesl ten ubytovatel nebo provozovatel těch krátkodobých pronájmů vůbec žádnou odpovědnost," řekl Pavel Nazarský, místostarosta MČ Praha 1.

MČ proto řeší možnost, jak postihovat poskytovatele krátkodobých pronájmů. Jednou z možností je pokutování majitele bytu za rušení nočního klidu.

"My můžeme pokutovat jeho jako provozovatele za přestupek rušení nočního klidu. Tedy policisté budou postihovat ty turisty, zároveň ale budou vyrozumívat naše přestupkové oddělení o tom, že tam k rušení nočního klidu došlo. A nám se podaří pokutovat ty provozovatele," řekl Pavel Nazarský.

Vedení radnice si od tohoto slibuje, že si majitelé bytů začnou lépe vybírat hosty pro krátkodobé ubytování. Vedení Prahy 1 ale plánuje i další kroky k regulaci provozování krátkodobých pronájmů.

"Krátkodobé pronajímání, rsp. zneužívání prostor ke krátkodobému pronajímání, které se snažíme v maximální míře potlačovat, pokud jde o naše prostory. A kde to jde, tam zkoušíme dávat do smluv to, že to, co je kolaudováno jako byty, má sloužit pro trvalé bydlení, nikoliv ke krátkodobému ubytování," řekl Pavel Čižinský, starosta MČ Praha 1.

O dalších krocích vedení MČ jedná také s pražským magistrátem.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu