V Truhlářské ulici bude nový dům dětí a mládeže

  • 27. března 2020,
  • 15:02,
  • PRAHA 1,
  • Jaroslav Šetlík

Praha 1 by už příští rok mohla mít svůj první dům dětí a mládeže. Sídlit by měl v budově v Truhlářské ulici. Ta nyní prochází rekonstrukcí.

Reklama

Truhlářská 8. Původně gotický dům v centru Prahy v současné době prochází rekonstrukcí. Po jejím skončení v něm bude sídlit dům dětí a mládeže.

"My jako jediná městská část totiž nemáme žádný dům dětí a mládeže, takže jsme rádi, že ho můžeme umístit do tohoto domu. Teď už se pouze zabýváme pouze náplní toho, co vše tam bude," říká Eva Špačková, místostarostka MČ Praha 1. 

Pro děti tu bude připraveno několik kroužků. Zaměřené by měly být převážně na polytechnickou výchovu, IT, apod.

"Budou tam kroužky, které nechceme, aby suplovaly kroužky, které znají děti ze škol. Chceme tam např. kroužek robotiky nebo polytechnického vzdělávání," říká Eva Špačková, místostarostka MČ Praha 1.

Prostory budou určené nejen dětem, ale i dospělým.

"Může tam být třeba klub maminek, rodin s dětmi nebo seniorů, aby tam bylo i nějaké mezigenerační setkávání. Senioři by tak mohli děti něco naučit a naopak děti by je mohly naučit něco z toho, co už sami umí," Eva Špačková, místostarostka MČ Praha 1.

Součástí domu bude i víceúčelový sál například kavárna. První návštěvníci by sem mohli zavítat už začátkem příštího roku.

"Památkáři trochu pozdrželi tu samotnou stavbu, protože se tam nachází spousta historických skvostů. Podle původního plánu to v dubnu mělo být hotovo, ale není. Byli jsme se tam podívat a pan stavbyvedoucí říkal, že hotovo by mělo být do konce tohoto roku," Eva Špačková, místostarostka MČ Praha 1.

Vedení Prahy 1 chce do té doby připravit podrobný programový koncept tohoto domu dětí a mládeže.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu