Praha 1 sníží počet zahrádek otevřených po 22. hodině

  • 4. srpna 2020,
  • 15:19,
  • PRAHA 1,
  • Lukáš Kubát

Praha 1 sníží počat zahrádek, které jsou otevřené po 22. hodině. Jedná se zejména o zahrádky z lokalit kde bydlí velké množství obyvatel Prahy 1, a nebo tam, kde často dochází k porušování nočního klidu. Radnice městské části by také ráda dohlédla na vzhled zahrádek tak, aby nenarušovaly památkovou rezervaci.

Reklama

Vedení Prahy 1 intenzivně jedná s magistrátem o restauračních zahrádkách v městské části. Některé zahrádky v městské části by podle Prahy 1 měly zavírat už v deset večer, jiné by měly být otevřeny do půlnoci.

"Na Praze 1 jsme ať už v pracovních skupinách nebo v komisi služeb skutečně vzali jednu zahrádku po druhé. Snažili jsme se vyjít vstříc jak podnikatelské obci tak rezidentům. Víme, že pro podnikatele není obzvláště v letošní roce situace jednoduchá a nikdo neví jak to bude v roce příštím. Zároveň se ale snažíme vyjít vstříc i rezidentům, protože je tu celá řada občanů, kteří zde bydlí a chtějí mít svůj klid," řekl Karel Grabein Procházka, radní MČ Prahy 1.

Dosud je na území městské části otevřeno po 22. hodině 278 zahrádek, nově by se měl jejich počet snížit na 211. Tyto zahrádky by pak mohly mít otevřeno do půlnoci.

"Staroměstské náměstí je místem kde si myslíme, že by zahrádky měly být povoleny do půlnoci, protože tady většinou občané nebydlí. Jedná se o lokalitu, která je nejen pro turisty, ale i návštěvníky Prahy a Pražany zajímavá. Ničemu by to tedy nebránilo," vysvětlil Karel Grabein Procházka, radní MČ Prahy 1.

Naopak zahrádky v okolí Dlouhé ulice, kde bydlí řada občanů Prahy 1 by například měly zavírat nejpozději v 10 hodin večer. Vedení Prahy 1 ale neřeší jen hlučnost zahrádek v  této městské části.

"Také chceme aby jejich vzhled odpovídal tomu, že se nacházíme v památkové rezervaci. Aby nekazily dojem z historického centra města," dodal Karel Grabein Procházka, radní MČ Prahy 1.

Radnice první městské části rovněž žádá, aby na zahrádkách nebyla provozována grilovací zařízení, která svým zápachem často obtěžují okolí.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu