• Načítám...
>

Vánoční strom na Kampě rozsvítili čerti

  • 6. prosince 2020,
  • 10:13,
  • PRAHA 1,
  • Lukáš Kubát

I přes koronavirus se v centru města uskutečnila tradiční akce Vánoce na Kampě. Pořádá ji Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan za podpory městské části. Kolemjdoucí si tak v těsné blízkosti Karlova mostu mohli užívat vánoční atmosféru plnými doušky.

Reklama

Na Kampě se v předvečer svátku svatého Mikuláše rozsvítil poslední z vánočních stromů Prahy 1. U rozsvěcení nechyběli představitelé městské části a kolemjdoucí si mohli poslechnout i vánoční písně.

"Někdo oslavuje Mikuláše někdo i svatého Mikuláše a ani Spolek občanů a přátel Malé strany a Hradčan ani městská část oficiálně nic neorganizuje. Je pravda, že jsme požádali naše přátele hudebníky, aby nám k tomu rozsvěcení zahráli. A protože se to koná každý rok pátého prosince, tak sem lidé prostě spontánně přišli," konstatoval Petr Burgr, místostarosta MČ Prahy 1.

Akci tradičně společně s městskou částí spolupořádá Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan. I  když letos bylo rozsvěcení neoficiální a spíše symbolické, členové spolku přišli v kostýmech Mikulášů, andělů a čertů.

"My čerti to vidíme velmi pozitivně, protože mi připadá, že peklo přišlo trošinku na zem. Takže teď nás čeká dost významná práce, abychom to peklo zase šoupli zpátky a mohli zase udělat masopust 13. února," uvedl Tomáš Oliva, předseda Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan.

K rozsvěcenému stromku se hodí i vánoční přání, o které se postaral pan starosta.

"Všechny stromy nám svítí pro radost a přináší světlo do všech temných zákoutí tak, abychom sdělili, že to dobré přijde, a že to špatné zapomeneme. Takže přeji všem krásné, pohodové Vánoce, požehnaný Advent a hlavně zdraví v novém roce," doplnil Petr Hejma, starosta MČ Praha1.

Vánoční atmosféru dotváří na Kampě i stánky s občerstvením, které tu budou až do Vánoc.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu