• Načítám...
>

Praha 1 hodnotí projekt Corrency jako úspěšný

  • 31. října 2022,
  • 15:13,
  • PRAHA 1,
  • Jaroslav Šetlík

Praha 1 se letos zapojila do projektu Corrency. Radnice městské části tento krok hodnotí jako úspěšný. Plánuje se proto do něj v budoucnu opět připojit.

Reklama

První městská část se v létě připojila k projektu Corrency. Jeho cílem bylo pomoci oživit lokální ekonomiku. Radnice na projekt vyčlenila celkem 2 miliony korun. V rámci projektu získal každý zaregistrovaný občan tisíc korun ve formě elektronických correntů. Občané díky nim mohli u přihlášených obchodníků s provozovnou v Praze 1 uplatnit slevu padesát procent na zakoupené zboží.

"Byl to pilot, to znamená, že jsme si chtěli opravdu vyzkoušet, jestli ten nástroj na pomoc podnikatelům, občanům skutečně funguje. Ukázalo se, že z 99 % všechno fungovalo velice dobře a pro nás je důležité, že máme nástroj, cestu, jak využít třeba i finanční prostředky městské části v těžké době na pomoc občanům a podnikatelům," řekl Karel Grabein Procházka, radní MČ Praha 1.

Do projektu se v Praze 1 zapojilo sto padesát provozoven a tisíc pět set občanů.

"Pro nás to mělo i tu přidanou hodnotu v tom, že jak ti občané, tak ti podnikatelé z 90 % to opravdu uvítali, protože ta situace, ať už covidová nebo teď, která je daná inflací a zvýšenými energiemi, je přivedla do velice tíživé situace a myslím si, že i povinností té městské části je občanům a podnikatelům pomáhat," řekl Karel Grabein Procházka.

"My jsme prodejna na Praze 1, která se zaměřuje hlavně na malé děti. Prodáváme dětskou obuv a doplňky, co se týče kabelek, peněženek a tak pro malé děti," řekla Soňa Doležalová, majitelka obchodu.

"Proč jste se rozhodli zapojit do projektu Corrency?"

"My jsme se do projektu Corrency rozhodli zapojit z toho důvodu, že se mi zaprvé ta myšlenka velmi zalíbila, protože ta podpora v dnešní době jak pro nás, tak samozřejmě i pro obyvatele na Praze 1 je velmi důležitá. Zapojili jsme se, protože jsme to chtěli vyzkoušet. Já se nebráním žádné nové věci, žádným myšlenkám," řekla Soňa Doležalová, majitelka obchodu.

Městská část proto nevylučuje, že by se do projektu opět ráda zapojila.

"My bychom velice rádi, protože ta situace teď bude možná ještě horší, než ta situace covidová, protože ty nárůsty nákladů pro ty podnikatele jsou enormní, samozřejmě i pro občany. Takže my bychom rádi po těch zkušenostech, které jsme právě v tom pilotním programu získali, to využili znovu pro pomoc," řekl Karel Grabein Procházka, radní MČ Praha 1.

Do projektu se zapojily jak obchody, tak například i restaurace nebo kavárny na území Prahy 1.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu