Střelecký ostrov hostil Multy fest

  • 4. června 2017,
  • 19:34,
  • PRAHA 1,
  • Lukáš Kubát

Střelecký ostrov se proměnil v centrum zábavy. Konal se na něm totiž Multi-žánrový festival Multy fest. K vidění bylo spoustu kapel, ale nechyběly třeba ani zajímavé workshopy.

Reklama

Léto, klídek a pohodová hudba to vše na Střeleckém ostrově, tak vypadal festival Multy fest, který pořádala 1. městská část. 

„Toto je 1. ročník této akce a rozhodli jsme se k tomu, protože pro ty mladší lidi, teenagery nebo vysokoškoláky, tady těch akcích moc pořádaných není a chtěli jsme něco nabídnout i jim, protože máme tady poměrně široký program pro naše seniory, pro naše malé děti, ale připadalo nám poměrně důležité nabídnout něco i této věkové kategorii,“ řekl Filip Kračman, radní MČ Praha 1.

Pro stovky návštěvníků byl připraven pestrý, nejen kulturní program. 

„Zahrnuje hudbu, tanec, zpěvy, měli jsme tady vystoupení i bubeníků. Máme tady i nabídku jídel z různých částí světa, máme tady workshop,“ řekl Filip Kračman, radní MČ Praha 1. 

Právě o workshop byl mezi příchozími na Střelecký ostrov velký zájem. 

„Jedná se o workshop hry na cajon, potom malování na cajon, půjčovna cajonů. Můžete si od nás půjčit cajon a jít si na Náplavku vyžebrat svojí první stovku a můžete si zahrát divadlo s cajonem, řekl Jan Lála, workshop hraní na cajon. 

Tento zajímavý hudební nástroj má i velice pozoruhodnou historii.

„Cajon znamená španělsky bedýnka a cajon vznikl někdy před 200 lety v Latinské Americe, kdy otrokáři spálili bubny svým otrokům a otroci neměli na co hrát, tak začali hrát na vše, co našli, takže na bedny od ryb, od pomerančů a tak cajon vznikl. Cajon je opravdu bedýnka, jediný rozdíl je, že ho nevyrábím ze dřeva, ale z papíru,“ řekl Jan Lála, workshop hraní na cajon.

Sluncem zalité počasí a zajímavé kulturní odpoledne slavilo u všech zúčastněných velký úspěch a tak se už teď těší na 2. ročník Multy festu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu