Všesokolský slet vrcholil v pražském Edenu

  • 9. července 2018,
  • 20:26,
  • PRAHA 1,
  • David Wilczek

Praha se stala dějištěm už 16. Všesokolského sletu. Ten se koná jednou za 6 let. Do metropole se tak sjelo tisíce cvičenců z tuzemska i ze zahraničí. Několikadenní program vyvrcholil v pražském Edenu, kde se představili Sokolové napříč všemi věkovými kategoriemi.

Reklama

Velké finále 16. ročníku Všesokolského sletu bylo připraveno v pražském Edenu. Zde se představilo několik tisíc cvičenců, kteří se na toto vystoupení připravovali 2 roky ve svém volném čase. Zajímavostí sletu byla skladba Pro ženy a muže, která byla speciálně vytvořena na počest 100. výročí založení Československé republiky. Ta vznikala paralelně v Česku i na Slovensku. Během úvodního ceremoniálu vytvořili cvičenci mapu Československa. Poté zazněla česká a slovenská hymna. Podle starostky České obce sokolské Hanky Boučkové je tento ročník výjimečný nejen díky oslavě 100. výročí založení Československé republiky, ale také díky nezaměnitelné atmosféře.

"Myslím si, že ta atmosféra se trochu změnila, že je mnohem srdečnější a nadšenější," řekla Hana Moučková, starostka České obce sokolské.

Dramaturgii a výběr hudby připravil Zdeněk Barták, který už potřetí dostal příležitost podílet se na programu této významné akce. 

"Já se tady podílím třeba jednou skladbou a několika orchestrálními pasážemi. Moje funkce tady je hodně dramaturgická, nahrát všechny ty skladby," řekl Zdeněk Barták, zastupitel MČ Praha 1. 

Tuto událost si nenechal ujít ani starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký, který se v minulosti sám podílel na organizace Všesokolského sletu. 

"V roce 2000 a 2006, když jsme cvičili na Strahově, tak jsem, ještě ve funkci ředitele Tyršova domu, měl na starost celou logistiku. To bylo trochu jiné než dnes, kdy se na to mohu podívat spíše z té čestné tribuny," řekl Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1.

V hromadných skladbách se tradičně představili jak senioři, tak i ti nejmenší cvičenci. Přes to, že příprava probíhala na oblastních a krajských sletech, společnou choreografii mohli předvést až během čtvrtečního večera.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu