15 tisíc sokolů předvedlo velkolepé představení

  • 9. července 2018,
  • 20:35,
  • PRAHA 1,
  • David Wilczek

Praha se stala dějištěm už 16. všesokolského sletu. Ten se koná jednou za 6 let. Do metropole se tak sjelo tisíce cvičenců z tuzemska i ze zahraničí. Několikadenní program vyvrcholil v pražském Edenu, kde se představili Sokolové napříč všemi věkovými kategoriemi.

Reklama

Druhým programem skladeb vrcholil v Praze 16. Všesokolský slet. Deset skladeb představilo přibližně 15 tisíc cvičenců na fotbalovém stadionu v Edenu. Podle starosty MČ Praha 1 je tento ročník výjimečný nejen choreografií, ale i atmosférou. 

"Co se týče choreografie, nápadů, množství cvičenců, secvičení, prostě maximální špička. Také jsem tady hovořil s našimi zahraničními partnery z Dánska, Brazílie. I oni byli uchváceni provedením a nápaditostí," řekl Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1. 

Skvělou organizaci a program pozitivně hodnotí i týmy ze zahraničí, které se pravidelně účastní Všesokolských sletů.

"Ta choreografie skladeb je velice dobře udělaná. A právě díky množství lidí co to cvičí je to úžasné," řekl Thomas Frey-Materna, starosta Sokolské župy rakouské.

Sokolská župa rakouská představila 60 cvičenců, kteří vystoupili ve 3 skladbách. Právě spolupráci s Českou obcí sokolskou berou jako klíčovou prioritu. 

"Já si myslím, že jsme velice blízko ČR a Praze. Ono se to stále zlepšuje," řekl Thomas Frey-Materna. 

O sportovní aktivity sokolů je neustále zájem, obzvláště mezi mladými. Spolek navštěvuje 180 tisíc členů a více než polovinu z nich tvoří lidé mladší 26 let.

"Kdo nebyl slepý a díval se včera na to množství dětí, a nejen těch dětí, ale tam byly žákyně, dorostenci, muži středního věku, samozřejmě tam byli i senioři až po ty nejstarší. Dokonce přes věk 80 let. Sokol je úplně pro všechny," řekl Oldřich Lomecký. 

Sokol se věnuje 80 sportovním odvětvím. Má také kulturní část, pod níž spadají např. divadelní, loutkařské či pěvecké soubory. Od svého vzniku před 150 lety patřil k hlavním hybatelům českého společenského života. Jeho tradici nedokázaly zničit ani zákazy.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu