Cyklo handy maraton byl zakončen na Kampě

  • 7. srpna 2018,
  • 20:49,
  • PRAHA 1,
  • David Wilczek

Pražská Kampa zažila velkolepé oslavy k zakončení závodu Handy cyklo maraton. Jejich součástí byli koncerty, bubenické vystoupení i světelná a audiovizuální show. Smyslem tohoto závodu je ukázat, jak dobře může fungovat spolupráce zdravých i handicapovaných sportovců.

Reklama

Zdolat 2 222 kilometrů do 111 hodin, to byl hlavní cíl Cyklo handy maratonu, kterého se účastnily týmy složené ze zdravých a handicapovaných sportovců. I přes tropické počasí všichni dokončili závod bez újmy na zdraví.

"Ty podmínky byly opravdu hodně těžké. Já osobně jsem dojel jednu etapu a měl jsem na tom počítači 42 stupňů, což je poměrně hodně. Tak jsme si řekli, ať se raději nikomu nic nestane, a bylo to asi dobré řešení. Ono najedete stejně trochu více kilometrů, než by člověk chtěl, protože někde jsou uzavírky, a těch bylo tedy extrémní množství," řekl Heřman Volf, organizátor.

Maratonu se zúčastnili např. lidé s dětskou mozkovou obrnou, s poruchami sluchu, nebo lidé, kteří skončili po úrazu na vozíku. 

"Najel jsem 166 kilometrů. Nejobtížnější pro mě byla to první, protože toto byla moje premiéra, nevěděl jsem do čeho jdu, takže ta první byla hodně náročná. Pak už to bylo lepší a lepší," řekl Honza Matoušek, závodník.

Tento závod sledovalo i vedení radnice Prahy 1. Právě tato MČ dlouhodobě podporuje tuto významnou sportovní akci. 

"Já nesmírně obdivuji ty, kteří to dokázali, kteří se dokázali poprat se všemi nástrahami a hlavně i díky organizátorům za odvedenou práci," řekl Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1. 

Start závodu i jeho cíl byl v parku Kampa. Zde byl připravený bohatý doprovodný program pro všechny závodníky a fanoušky. Během slavnostního vyhlášení vítězů byli oceněni nejen ti nejlepší, ale i všichni ostatní, kteří se maratonu zúčastnili.

"To hlavní, na co všichni čekají, je určitě to vyhlášení. Myslím si, že letos to bylo tak extrémní a zajímavé, že si zaslouží obrovskou poklonu všichni, kteří dojeli sem," řekl Heřman Volf, organizátor. 

Akci podpořilo svým vystoupením i duo Těžkej pokondr.

"Každý den se může stát cokoliv, takže to bereme tak, že ten život funguje, a když se může pomoci, tak jsme rádi," řekl Miloš Pokorný, zpěvák.

Ani hustý déšť neodradil návštěvníky, aby si společně zazpívali slavné hity a zároveň se rozloučili s úspěšným 6. ročníkem Cyklo handy maratonu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu