Praha 1 představila budoucí koalici

  • 15. listopadu 2018,
  • 15:27,
  • PRAHA 1,
  • Jaroslav Šetlík

Nová vznikající koalice v Praze 1 se rýsuje. Na tiskové konferenci představili zástupci koaličních stran základní programové priority.

Reklama

Praha 1 představila budoucí koalici. Ta je složená z České pirátské strany, Starostů a nezávislých, KDU-ČSL, Iniciativy občanů My, co tady žijeme s podporou Liberálně ekologické strany, Zelené pro jedničku a sdružení Praha 1 Sobě. Starostou by měl být Pavel Čižinský.

"Transparentní a efektivní hospodaření, stabilní bydlení normálních lidí všech věkových kategorií v Praze 1 a také zachovat Nemocnici Na Františku a najít pro ní ekonomický model tak, aby nebyla ztrátová, tak jako dnes," řekl Pavel Čižinský, kandidát na starostu MČ Praha 1.

Otevřenost a transparentnost jsou hlavními prioritami i České pirátské strany.

"Víme, že to jde, máme dobré příklady i z jiných MČ a měst v České republice. Čili transparentnost, otevřenost, spoluúčast občanů participace jsou naše úplně nejzákladnější priority," řekl Pavel Nazarský, kandidát na radního MČ Praha 1.

Další z priorit je zlepšení životního prostředí v centru Prahy.

"Přetížené centrum města si zaslouží v mnoha směrech odlehčit, ať už je to v oblasti znečištění, hluku nebo v oblasti přetížení dopravou," řekl Petr Kučera, kandidát na radního MČ Praha 1.

Nově vznikající koalice v Praze 1 by se ráda zaměřila také na bezpečnost v městské části, zejména na zajištění pořádku v ulicích.

"Především nás velmi ruší neukáznění turisté, kteří v nočních hodinách nerespektují noční klid, v tomto směru bychom rádi zvýšili počet strážníků v ulicích, chtěli bychom zvýšit intenzitu hlídek, dále bychom chtěli zajistit větší respektování zóny placeného stání. Rezidenti v současné době nemají kde zaparkovat," řekl Petr Hejma, kandidát na místostarostu MČ Praha 1.

Koaliční smlouva by měla být podepsaná v pondělí 19. listopadu před zahájením prvního jednání ustavujícího zastupitelstva Prahy 1.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu