• Načítám...
>

Učiliště v Praze 10 uspořádalo soutěž cukrářů

  • 22. února 2018,
  • 12:08,
  • PRAHA 10,
  • Natálie Forsterová

Na Středním odborném učilišti gastronomie v Praze 10 se konala soutěž cukrářů. A to pod záštitou hlavního města Prahy. Žáci před zraky odborné poroty soutěžili o pohár Městské části Prahy 10. Jejich úkolem bylo připravit moučník, který bude obsahovat mléčný výrobek.

Reklama

Jednoporcový restaurační moučník na téma svatý Valentýn. To byl hlavní úkol cukrářské soutěže, kterou uspořádalo Odborné učiliště v Praze 10.

O moučníky ve tvaru srdce tak na talířích rozhodně nebyla nouze. Často se objevovaly také lesní plody, jahody a čokoláda. Všechny soutěžní dezerty ale měly jedno společné - a to povinnou surovinu. Tou byl tentokrát mléčný výrobek.

"Hlavním cílem je motivace. Tyto soutěže děláme nejen pro obor cukrář, ale protože jsme gastronomická škola, tak taképro obor kuchař číšník," řekla Kateřina Mrvová - ředitelka SOU U Krbu.

Někteří soutěžící se při přípravě moučníků inspirovali na internetu, jiní zase vsadili na rodinný recept. Poradit si dokázali i se samotnou prezentací výrobku.

anketa

Dezerty hodnotila odborná porota. V té i letos zasedla šéfcukrářka z pražského Obecního domu - Adéla Hostášková.

"Mě zaujalo, že převážně používají čokoládu, musí se už učit temperovat čokoládu, vyrábí pralinky a začínají používat novější věci v podobě glaze nebo kakaových sprejů a podobně," řekla Adéla Hostášková - šéfcukrářka.

Mezi soutěžícími byli žáci 1.až 3. ročníků a pro některé to byla 1. zkušenost se školní soutěží. Ti nejlepší si mohli po jejím skončení odnést například drobné domácí spotřebiče nebo formy na pečení.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu