Praha 11 revitalizuje vnitrobloky

  • 31. května 2019,
  • 19:05,
  • PRAHA 11,
  • Jaroslav Šetlík

Reklama

V rámci projektu regenerace Prahy 11 postupně revitalizuje MČ vnitrobloky. První prostranství, které prošlo proměnou, se nachází mezi ulicemi Stříbrského a Cyprichova.

"Smyslem toho je vytvořit příjemné prostředí pro obyvatele Jižního Města. Při jejich regeneraci sledujeme 2 cíle. Reagujeme na změny klimatu ve smyslu zvyšování průměrných a denních teplot a pak řešíme nedostatek vláhy. Takže je tady systém, kterých se zachytává a využívá voda. Je tady dostatečný objem zeleně na to, abychom se snažili snížit teploty," řekl Martin Sedeke, místostarosta MČ Praha 11.

Proměnou by celkem mělo projít 57 vnitrobloků v Praze 11. Ty na sebe mají vzájemně navazovat.

"A to tak, když se chcete dostat z jedné strany Jižního Města na druhou, abyste šli jen parkovými úpravami a překonávali co nejmenší množství komunikací. Vypracoval se zároveň komplexní plán tak, abychom těchto 57 vnitrobloků doplnili dalšími a tvořilo to jednak ty páteřní zelené komunikace a zároveň aby, jako žilky krevního oběhu, na to navazovaly ty další jednotlivé, které neleží přímo na těch páteřních," řekl Martin Sedeke.

Na nových podobách vnitrobloků se mohou podílet i místní obyvatelé. Ti mohou se svými náměty přicházet na pravidelná veřejná setkání, která radnice pořádá.

"Musím říci, že ta veřejná setkání jsou celkem navštěvovaná právě proto, že je to většinou mezi domy. Takže lidi, kteří jsou v přilehlých domech, to hodně zajímá, padají tam zajímavé nápady a vždy se ta studie překresluje a předělává právě podle připomínek. Takže nejdůležitější je ten názor lidí, kteří tady opravdu bydlí, žijí, chodí na nákupy a tak dále," řekl Ondřej Prokop, místostarosta MČ Praha 11.

Revitalizace vnitrobloku vyšla na částku přes 8 milionů korun. Dvěma miliony přispěl Magistrát hl. m. Prahy.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu