• Načítám...
>

Bezpečnostní opatření v Praze 11 nadále trvají

  • 30. dubna 2020,
  • 21:11,
  • PRAHA 11,
  • Jaroslav Šetlík

Provoz úřadu jedenácté městské části je po koronavirových opatřeních opět v provozu. Při jeho návštěvě je však potřeba dodržovat bezpečnostní a hygienická opatření. Ta patří také na dětských hřištích, které Praha 11 zpřístupnila.

Reklama

Městská část Praha 11 zavedla na svém území několik opatření souvisejících

 se šířením nákazy koronaviru. Ta se týkala zejména distribuce ochranných prostředků. Opatření se ale nevyhnula ani samotné radnici.

"V této chvíli, k dnešnímu dni mohu konstatovat, že úřad je zabezpečen pro naše občany a otevřen v plném rozsahu, i když s některými dílčími opatřeními na jednotlivých odborech. Jsme schopni obsloužit naše občany v rámci vyřizování věcí na našem úřadu," říká Jiří Dohnal, starosta MČ Praha 11.

Městská část se v těchto dnech připravuje na návrat školáků do lavic. Výuka prvního stupně základní školy bude zahájena dle rozhodnutí vlády 25. května. 

"Máme 9 základních škol a k dnešnímu dni došlo k objednávce ochranných prostředků pro potřeby škol. Takže budou zabezpečeni jak děti ochrannými rouškami, tak i pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci respirátory. Bude i dostatečné množství dezinfekce," říká Jiří Dohnal, starosta MČ Praha 11.

Už v těchto dnech ale mohou rodiče se svými dětmi zajít na jedno ze 70 dětských hřišť v Praze 11. Ta jsou pravidelně dezinfikována.

"Vzhledem k tomu, že republiková i pražská čísla ohledně nových případů už jsou docela dobrá, tak i vláda se rozhodla k tomu postupnému uvolňování těch přísných opatření a my jsme na to reagovali tak, že jsme všech 70 dětských hřišť otevřeli. Před otevřením jsme je všechny dezinfikovali a v pravidelné dezinfekci jednou za dva dny nadále pokračujeme. Dezinfikuje herní prvky, lavičky, odpadkové koše, branku i pískoviště. Snažíme se, aby ta případná možnost přenosu koronaviru na těch nově otevřených dětských hřištích byla co nejmenší," říká Jakub Lepš, místostarosta MČ Praha 11.

Na dětských hřištích i nadále ale platí bezpečnostní opatření nařízená vládou. Je na nich povinnost nosit roušky a držet si minimálně dvoumetrový odstup.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu