Nákupní zóna Háje se dočká rekonstrukce

  • 27. září 2018,
  • 13:47,
  • PRAHA 4,
  • Jan Varga

Zóna s obchody u výstupu z metra C na stanici Háje se zřejmě konečně dočká rekonstrukce. Prostor, o který vedli čtyři spoluvlastníci dlouholeté spory, se teď dostal do vlastnictví hlavního města Prahy. V tuto chvíli se tak rozbíhají práce na územní studii celého okolí.

Reklama

Dlouholeté spory o budoucnost výstupu metra C na Hájích jsou u konce. Po vypořádání podílového vlastnictví je teď celý objekt v rukou hlavního města.

V srpnu o tom rozhodl obvodní soud pro Prahu 4.

Místostarosta MČ Prahy 11, Oldřich Balík uvedl: „V současné době probíhá finalizace dohody o smíru mezi ostatními spoluvlastníky a městská část jako taková na jednání zastupitelstva vyjádřila souhlas s dohodou.“

Zdá se, že nic nestojí v cestě tak propírané rekonstrukci, kterou by podle vedení městské části celý prostor zasluhoval.

V tuto chvíli se rozbíhají práce na územní studii celého okolí. Ta počítá, kromě obchodů a služeb, i s volnočasovým, či kulturním prostorem.

Ondřej Prokop, zastupitel hl. m. Prahy uvedl: „Chybí zde nějaké kulturní centrum, pro divadlo, nebo koncertní hala, něco takového by tu mělo vzniknout, protože v tuto chvíli máme takový prostor jen na Jižním městě 2.“

Práce na studii budou dokončeny ještě letos na podzim, pak se rozběhne jednání s vlastníky objektů a přilehlých pozemků. Projekty realizace by mohly začít vznikat již příští rok.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu