Senioři ukončili tříleté umělecké studium

  • 26. června 2018,
  • 20:08,
  • PRAHA 12,
  • Jaroslav Šetlík

Základní umělecká škola Adolfa Voborského v Praze 12 nabízí seniorům výuku uměleckých, převážně hudebních oborů v rámci Seniorské akademie. Její první tříletý studijní cyklus byl slavnostně ukončen předáním diplomů.

Reklama

Tříleté studium Seniorské akademie ukončili slavnostním předáním diplomů v ZUŠ Adolfa Voborského v Praze 12. 

"Seniorská akademie je akademie umění a kultury, tedy tříleté studium lidí, kteří nemají žádné přijímací zkoušky, ale projeví zájem. Ten projeví tak, že se k nám přihlásí, a my je do určitého počtu přijmeme na základě toho, co chtějí studovat. Někdo se chce učit na piáno, na housle, někdo výtvarné umění, keramiku a podobně," řekl Petr Drešer, ředitel ZUŠ Adolfa Voborského. 

Seniorskou akademii podporuje Magistrát hl. m. Prahy spolu s MČ Praha 12. 

"Ten nápad není z naší hlavy, nebo z hlavy MČ, nicméně je to aktivita školy a samozřejmě jak město, tak Praha 12, tuto aktivitu rádi podporují," řekl Milan Maruštík, starosta MČ Praha 12. 

"U zrodu stál právě Ivan Martínek, který kdysi působil tady na Praze 12 a Zlata Rybářová, kteří mě oslovili s tím, jestli by se dalo zamyslet nad tím, že by senioři mohli chodit na koncerty a případně se i učit," řekl Petr Drešer.

A právě díky spolupráci s magistrátem je studium na Seniorské akademii zdarma.

"Lektoři jsou placeni magistrátem, takže senioři mají tuto výuku zcela zdarma oproti různým kurzům. Teď začneme výuku dalších 3 let, dalšího cyklu," řekl Petr Drešer. 

Další tříleté studium začne v říjnu. Přihlášeno je už 70 seniorů a jediným kritériem pro přijetí je věk nad 55 let.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu