Praha 13 přivítala zahraniční studenty

  • 15. května 2019,
  • 11:56,
  • PRAHA 13,
  • Jaroslav Šetlík

Starosta Prahy 13 přivítal žáky a pedagogy z rakouské školy v Groß Sankt Florianu. Ti do městské části zavítali v rámci výměnného pobytu, do kterého je už několik let zapojena Základní škola Mládí.

Reklama

Další studenty ze zahraničí slavnostně přivítali zástupci Prahy 13. Žáky z Rakouska, kteří přijeli na výměnný pobyt, provedl radnicí osobně starosta David Vodrážka.

"Ty výměnné pobyty mají smysl. Ať už z hlediska výuky jazyka, zlepšení jazyka, tak zejména ti mladí lidé mohou zjistit, jaká sociální kultura je v těch zemích," řekl David Vodrážka, starosta MČ Praha 13.

"Tento mezinárodní projekt vznikl před 12 lety a v roce 2010 jsme realizovali první výměnný pobyt. Za tu dobu byli studenti z Prahy 13 v naší škole už třikrát. A třikrát jsme i my byli tady," řekla Anna Schönegger, zástupkyně ředitele partnerské školy.

Studenti se seznámili se školstvím v Praze 13 a podívali se také do ZŠ Mládí, která je tradičním účastníkem těchto mezinárodních projektů.

"Škola, ve spolupráci s radnicí, udělala to, že žáci se tady mohli podívat zejména na sportoviště, vybavení škol. Ten program je poměrně obsáhlý a samozřejmě na druhou stranu nejsme v Praze jenom v naší MČ, takže určitě žáci využijí i to, aby se podívali na krásy Prahy jako takové, tedy Pražský hrad, Staroměstské náměstí a podobně," řekl David Vodrážka.

Na své výměnné pobyty zavzpomínal i starosta Prahy 13.

"Já, když jsem byl žákem jak základní školy před revolucí, tak poté na elektro průmyslové škole, jsem měl také možnost občas jet do nějaké země východního bloku. Takže já jsem byl tenkrát ve východním Německu. Ta tradice tady je, samozřejmě ale po sametové revoluci nabrala daleko více na intenzitě," řekl David Vodrážka.

Žáci základních škol z MČ Praha 13 jezdí na výměnné pobyty mimo Rakouska také do partnerských škol v dalších zemích.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu