Praha 13 bude investovat do hřišť, škol a školek

  • 11. července 2019,
  • 16:17,
  • PRAHA 13,
  • Lukáš Kubát

Do základních a mateřských škol nebo do dětských hřišť. Tam všude půjdou finanční prostředky třinácté městské části ve druhém pololetí tohoto roku. Bude se pokračovat v rekonstrukci vnitrobloků a vzniknou třeba i nové školní třídy, protože i v této městské části počty dětí neustále stoupají.

Reklama

Vnitrobloky Jánského, Fingerova nebo Ovčí háje. Ty všechny se během posledních několika měsíců mohou pochlubit novým dětským hřištěm.

"Stoupá nám počet obézních dětí, nesportujících. Já, jelikož mám na starost školství, tak vím z řad pedagogů, že tento trend tady opravdu je," řekla Marcela Plesníková, místostarostka MČ Praha 13.

"Stále děláme a dělali jsme revitalizace různých hřišť, sportovišť, vnitrobloků a podobně. Lidi ale většinou zajímá co bude, protože co bylo, to už je pryč," řekl David Vodrážka, starosta MČ Praha 13.

A tak MČ přistoupí k další části rekonstrukce vnitrobloků Fingerova.

"Dojde k nové výsadbě, rekonstrukci stávajících hřišť," řekl David Vodrážka.

Ve druhé polovině letošního roku se bude investovat i do školských zařízení. Na novou zahrádku se mohou těšit v MŠ U Stromu.

"Kde by měla být tzv. bylinková zahrada, kde ty děti si budou moci samotné pěstovat bylinky do své školní kuchyně. To je určitě věc, která bude prospěšná, bude tam i skleník a podobně. Aby se děti učily už odmalička, že mrkev roste na poli a ne v supermarketu," řekl David Vodrážka.

Investice půjdou i do dvou ZŠ, kde vznikne celkem 24 nových učeben.

"To znamená, že 12 učeben uděláme v ZŠ Kuncova a 12 učeben v ZŠ Trávníčkova, protože se stále rozrůstáme, máme zde více rodin a tím více dětí," řekl David Vodrážka.

Za posledních 15 let se MČ Praha 13 rozrostla o více než 10 tisíc obyvatel a demografický vývoj ukazuje, že počet obyvatel této MČ bude i nadále strmě stoupat.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu